Kadınlar İlişki Sırasında Neler Düşünüyor?

Paylaş
 

Artık cinsel ilişki yaşamak sizin için monoton bir hal mi aldı? Partneriniz ilişkinin en heyecanlı yerinde kendini kaptırmışken siz başka şeyler mi hayal ediyorsunuz? Bu olayı emin olun sadece siz yaşamıyorsunuz, günümüzde pek çok kadın aynı durumda.

Gündelik yaşam, iş hayatı ev işleri derken kadınlar gün içerisinde bir çok parçaya bölünüyor. Bazen cinsel ilişkiye bile vakit ayıramayıp eşini ihmal ettiğini düşünen kadınların sayısı da oldukça fazla. Bir çok kadında ilişki sırasında oldukça ilginç ve sıra dışı şeyler düşünebiliyor, cinsellikle alakalı olmayan bu düşünceler ise genellikle ertesi günün planı yada sorumlulukları oluyor.

Bir bakıma konsantre eksikliği olarak görülen ilişki sırasında başka şeyler düşünmek genel olarak günün yorgunluğu, aşırı stres ve ev sorumlulukları yüzünden gerçekleşiyor evet belki her kadın bunların tamamını yaşamıyor olabilir ancak erkekler için sıradan görülen şeyler bile kadınların oldukça kafasına taktığı hatta sorun etmesine yetiyor.

Cinsel ilişkiye olan bu uzaklık eğer devamlı hale gelirse erkeğin bu konudan şikayetçi olma ihtimali bir hayli yüksek, hatta ilişkinin genelini bile etki eden soğukluk daha büyük sorunların habercisi olabilir. Sadece çevresel faktörlerden dolayı değil, hormonsal bozukluklarda kadınların ilişki sırasında odaklanma sorununa neden olabilmektedir. Hormonsal sorunlar vajinanın uyarılmasını engellerken aynı zamanda farkında olmadan soğukluğa da neden olabilmektedir. Sadece bu faktörler tabi ki yeterli neden değil, bunun yanı sıra kadının partnerinin ilişki sırasında yaptığı davranışlarda kadının cinselliğe olan yaklaşımını etkiliyor. Bazen kadınlar partnerinin yatakta bencil olduğunu veya kendinin yetersiz olduğunu düşünebiliyor, örneğin partnerinin boşaldıktan sonra ilişkiyi bitirmesi kadının ‘kendi rahatladıktan sonra beni umursamıyor’ ‘vücudum artık eskisi gibi çekici değil’ ‘partnerime yetersiz geliyorum’ gibi düşüncelere kapılabiliyor.

Bir diğer husus ise kadınların cinsellik konusundaki sınır ve tabuları olarak belirtiliyor. Kadınlar eğer yatakta çok özgür olup sınırlarını zorlarsa partneri tarafından yanlış anlaşılabileceğini düşünürken cinsellik sırasındaki kontrolün kendinde olmasını isteyen kadınlarda bulunuyor. Partneri ile arasındaki diyaloğun yetersiz olması ise bunların en büyük nedenleri arasındadır, cinsellik problemi olarak görülen kadının cinsel ilişkide odaklanamama sorunu için güvenilir bir danışmandan destek alma konusunda geç kalmayın.


Bu yazı 70 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak