İpek Kirpik Uygulaması

İpek Kirpik Uygulaması
Paylaş
 

Yüz güzelliğini tamamlayıcı bir unsur olan kirpiklerin daha güzel ve dikkat çekici bir hale gelmesi için uygulanan bir yöntem olan ipek kirpik daha iri gözlere ve derin bakışlara sahip olmak isteyen kadınların tercihi haline gelmiştir. Bizde Pembe Sihir olarak ipek kirpik uygulaması hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. İşte tüm yönleriyle ipek kirpik uygulaması;

İpek kirpik gerçek ipek kullanılarak hazırlanan bir makyaj yöntemidir. Kirpiklerinde makyajdan yardım almadan dolgun görüntü elde etmek isteyen kişiler tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. Kirpik diplerine tek tek uygulama yapılarak ipek kirpikler yerleştirilmektedir. Özellikle ipek kirpik sıcak havalarda maskara kullanmak istemeyen kadınlar için farklı bir alternatif haline gelmektedir. Özellikle son yıllarda popülaritesi artan ipek kirpik yöntemi, kirpiklerin daha canlı görünmesini de sağlamaktadır.

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?
Uygulanacak ipek kirpikler, kirpik diplerine göz yapısına zarar vermeyen özel yapıştırıcı sayesinde tek tek yapıştırılarak yerleştirilmektedir, bu işlemde kullanılan yapıştırıcı oldukça önemli olup mutlaka medikal ürünler tercih edilmelidir. İşlemi yaptıracak kişiler ipek kirpiğin 2D ve 3D çeşitlerini de tercih edebilmektedir. Yapıştırılacak ipek kirpiğin uzunluk ve yoğunluğuna müşteriler karar vermektedir. Daha yoğun kirpiklere sahip olmak isteyen kişilere ipek kirpik uygulaması yapılırken, daha sık şekilde kirpikler yapıştırılmaktadır. Uygulama 3 aya kadar dayanmaktadır. Her ay düzenli şekilde kirpiklerin durumu ile alakalı kontrole gitmek gerekmektedir. Yapılacak ipek kirpik uygulaması tahmini bir buçuk saat sürmektedir.

Uygulama Sonrası Olması Gerekenler
İpek kirpik uygulaması yapıldıktan sonra göze belirli bir süre maskara sürmemek gerekmektedir. Makyaj temizleyicisi kullananların bunları uygularken dikkatli olması, göz bölgesinin ovalanmaması ve göz kremi gibi ilaçlarında kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Sıcak su ile duş alırken göz bölgesine suyun gelmemesine dikkat etmek gerekmektedir. Aksi halde sıcak suyla temas eden ipek kirpikler kısa süre içerisinde dökülebilmektedir. Özellikle uygulamanın yapıldığı ilk 48 saat içerisinde kirpiklere kesinlikle suyun temas etmemesi gerekmektedir.ipek kirpik zararları

Kadınlar arasında merak edilen en önemli sorular arasında ipek kirpiğin doğal kirpiklere zarar verip vermediği yönünde oluyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi burada önemli olan kullanılan yapıştırıcının özelliğidir, sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilen ipek kirpik uygulamasında 3 aylık süreç sonrasında yapışkan etkisini yitirir ve kendiliğinden düşer bu esnada gerçek kirpik her hangi bir zarar görmemektedir.

İpek kirpiğin zararlarından bahsederken aslında kullanıcı kaynaklı sorunlar olduğunu söylemek gerekiyor, eğer ipek kirpik taktırdıysanız cildinize yaptığınız makyajı temizlerken dikkat etmelisiniz ayrıca aşırı sıcak suyla banyo yapmak, gözünüzü fazla ovalamak gibi şeyler yaparsanız hem ipek kirpiğin ömrü kısa olur hemde kendi kirpiğinizde zarar görür.

ipek kirpik fiyatları

Yaptırdığınız yere göre fiyat değişebiliyor, ipek kirpik yaptırmak istiyorsanız ortalama 200 250 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmalısınız. Daha önemlisi uygulamayı yaptıracağınız estetik merkezi önemlidir, bu konuda deneyimli ve gerçekten profesyonel firmalarla çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

ipek kirpik yaptıranlar ne diyor?

Yurt dışında yaptırmıştım oldukça uygun fiyatlıydı ancak ilk gün herşey gayet güzelken ikinci gün dökülmeye başladı.

Bu işlemi yaptırmanızı önermiyorum ben yaptırdım ve kendi kirpiklerimden oldum çoğu döküldü alternatif olarak keratinli bir uygulama var onu öneriyorum.

İstanbul’da ünlü bir yerde yaptırdım gayet memnunum ancak 3 aylık olması kötü oluyor, gittiğim yerdeki yapan arkadaş 3 ay sonra tekrar yaparız dedi ama sürekli yapışkan kullanmak zarar verir mi bilmiyorum

İlk başlarda çok güzel duruyor ama zaman ilerledikçe kendi kirpiklerimin döküldüğünü gördüm

Bu yazı 217 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak