İngiliz Karbonatı Nedir? İngiliz Karbonatı Faydaları

İngiliz Karbonatı Nedir İngiliz Karbonatı Faydaları
Paylaş
 

İngiliz karbonatı son yıllarda popülarite kazanmış bir maddedir. Kullanım sıklığı arttıkça, dünyanın en faydalı maddesi ilan edildi. İlaç firmalarında ön plana çıkmasıyla halk arasınada yayıldı. Büyük küçük tüm rahatsızlıklar için faydası olduğu düşünülüyor. Yapılan araştırmalar doğrultusunda faydalarına gelin beraber bakalım.

İngiliz Karbonatının Faydaları

İngiliz karbonatı bileşenler sonucu oluşan bazik bir tuzdur. Acımsı bir tadı vardır. Temizlik, kozmetik ve sağlık alanında kullanılır.

Faydalarını inkar eden kesimin düşündüğü gibi tehlikeli bir madde değildir.  İçme suyuna eklenen az miktarda İngiliz Karbonatı’nın ölüm oranlarını azalttığı gözlemlenmiştir.

 • Mide asitini dengeleyerek, ekşimeyi önlüyor. Şişkinlik ve gaz problemlerinizi en aza indirgiyor.
 • Gut hastalığını tedavi ediyor. Bildiğiniz üzer gut hastalığı çok fazla et tüketen kimselerde ortaya çıkıyor. Kanda, idrarda biriken bir takım maddeler vücuttaki bazı yerlerin şişerek ağrı yapmasına sebep oluyor. İngiliz karbonatı pH’ı dengeleyerek gut hastalığını tedavi ediyor.
 • Yediğimiz meyve ve sebzelerin yetiştirilirken kullanılan çeşitli kimyasallardan arındırmak için mucize bir çözümdür. 1 yemek kaşığı limon suyunun içine 2 yemek kaşığı karbonat ekleyerek karıştırın. Bu karışımı fısfıs şişesine 1 su bardağıyla beraber ilave edin. Meyvelerinizin üstüne sıkarak bekledikten sonra peçete ile silin. Bakterilerden ve kimyasallardan arınmış yiyeceklerinizi gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.
 • İçtiğiniz suyun içerisine attığınız az miktarda İngiliz Karbonatı idrar yollarınızda tüm sorunları çözer.
 • Diyabet ve hipertansiyon gibi sorunlarınız içiin kullanabilirsiniz. Bazı ülkelerde hastalara tavsiye edilir.
 • Kanserle mücadelenizde size destekçi olacaktır. Özellikle meme kanseri bulgularını ortadan kaldırarak, tümör ve bakterilerle mücadele eder.
 • Gribi kısa sürede yok ediyor. Mikropların dışarı atımını sağlıyor.

İngiliz Karbonatının Zararları

Her maddede olduğu gibi kronik rahatsızlıklarınız varsa mutlaka doktorunuza danışmalısınız.Yüksek kan basıncı şikayetiniz varsa kullanmamalısınız.

Düzenli kullanım yaptığınızda zararı dokunabilir.

Emziren ve hamile kadınların kesinlikle kullanmaması gerekir. 5 yaşından küçük çocuklar içinde yasaktır.

Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız İngiliz karbonatıyla tepkimeye girebilir.

Yemek yedikten sonra hemen İngiliz karbonatı tüketmeniz midenize zarar verir. Bir müddet sindirimi beklemelisiniz.

İngiliz Karbonatı Zayıflatır Mı?

Karbonat kilo vermekte etkin bir maddedir. Alkali bir madde olduğundan vücudun asidini dengeler.  Toksinlerin vücuttan hızla atılmasına yardımcı olur.  Birçok diyetisyenin önerdiği karbonat diyeti, çoğunluğun üzerinde olumlu etki bırakmıştır. Kişilerin ortalama 6-7 kilo kayıp yaşadığı kayıtlara geçmiştir.

İngiliz Karbonatı Zayıflama

Malzemeler;

 • Bir bardak su
 • Yarım limon
 • Bir kaşığı karbonat

Yapılışı;
Limonu bardağı sıktıktan sonra üzerine karbonatı ve suyu ekleyin. İyice özleşmesini sağlayın. Limonunda zayıflama için birebir olduğu yıllardır bilinir. İkisi birleştiğinde ise am bir toksin savar haline gelir. Yağlarınızı yakarak zayıflamanıza yardımcı olur.

ENDER SARAÇ’IN İngiliz Karbonatlı Tarifi

Aslında bu bir alkali su tarifidir. Alkali su vücudumuza çok gerekli bir şeydir. Ancak fiyatı dolayısıyla ulaşmak zordur. Bu yüzden bu tarif alkali su tarifidir.

Hazırlanışı;
2 tatlı kaşığı İngiliz karbonatını 2 litre suya ekleyin ve karıştırın. Alkali suyun faydalarını arttırmak istiyorsanız mutlaka İngiliz karbonatı tercih etmelisiniz.  Ama siz alkali damlası bulabilirseniz 2 damla ondan dökmenizde yeterli.

Günde yarım litreden fazla tüketilmemesi gerekir. Hazırladığınız bu 2 litre suyu ailecek kullanabilirsiniz. Ertesi güne kalmaması gerekir.

İNGİLİZ KARBONATININ FİYATI
İngiliz karbonatı eczanede satılır. 100 gramı 9-10 TL’dir. Marketler satılanlardan ziyade eczanedekileri tercih etmeniz tavsiye edilir.

Bu yazı 54 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak