İlk Buluşmada Ne Giyilmeli?

Paylaş
 

İlk intiba hayatın her alanında çok önemlidir. Karşınızdaki kişi sizi gördüğünde aklında ilk düşünceler belirmeye başlar. Bu yüzden flörtleşme döneminde en heyecanlı ve önemli anlardan biridir ilk buluşma. Abartmadan şık olmanın yollarını bu yazımızda işledik.

Belki aylardır, belki de günlerdir konuştuğun kişiyle sonunda bir buluşma ayarladınız. Ama dolabın karşısına geçtiğinizde kararsız kalıyorsunuz.

Takıp takıştırınca abartı bulup, sade giyindiğinizde de özensiz gözükürsünüz. Kıyafet seçimi konusunda en önemlisi kendiniz olmak. İçinde rahat olmadığınız veyahut sizin tarzınızı yansıtmayan bir kıyafet giydiğinizde bu olumsuz etki ruh halinize de yansır. Suratınızda negatif bir enerjiyle hoşlandığınız kişiyle buluşmak ister miydiniz? ‘Hayır’ nidalarınızı duyar gibiyim. Negatif enerjinizle karşınızdaki kişinin gözündeki ilk intibanızı olumsuza çevirmek istemeyen tüm kadınların bu yazıyı dikkatle okuması gerek.

EĞER TARZINIZ SPORSA
Sizin kişiliğinizi yansıtan giyim tarzı sporsa, kıyafet seçimlerinizde sadelikten yana olmalısınız. Ancak sade olayım derken özensiz görünmemeye dikkat etmelisiniz. Onunla buluşmayı önemsemiyor gibi gözükmek isteyeceğimiz en son şey. İçerisinde en rahat olduğunuz kot pantolonunuzla kombinler yapabilirsiniz.
ilk buluşmada spor giyinmek

Yukarıdaki fotoğraftaki gibi birkaç takıyla kıyafetinizi şıklaştırabilirsiniz. Kıyafetinizde mutlaka bir tane canlı bir renk kombinize renk katacaktır. Sade parçalarla şık görünmek işte bu kadar basit.topuk ayakkabı ile ilk buluşmaya gitmek

Altına giyeceğiniz bir topukluysa kombini alıp başka bir seviyeye taşır. Gideceğiniz ortam topukluya uygun değilse sandalet veya spor ayakkabı tercih edebilirsiniz.

SALAŞ GİYİNMEYİ SEVİYORSANIZ
Salaş giyim çok fazla kişinin tercih ettiği bir tarz değil. Salaşlığınız içerisindeki karmaşaları ortadan kaldırırsanız sizde çok şık görünebilirsiniz. Bol pantolonlarsa bu kombininizin kahramanı olmalı bizce.
salaş giyinmek

Birden fazla salaş parça kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Olduğunuzdan daha özensiz ve kilolu gözükmenizi önlersiniz bu şekilde. Salaş kıyafetler yeterince dağınık olduğu için takılarınızı oldukça minimal tutmalısınız.

ELBİSE GİYMEKTEN VAZGEÇMEM DİYORSANIZ
Elbise giymeyi çok sevenler için seçenek oldukça bol. Karmaşadan uzak minimal elbiselerle şık görünmek çok kolay. Her türlü ayakkabıyla uyumu sağlayabilirler. Elbiselerde gereksiz dekoltelerden ve desenden kaçınmalısınız. Dikkati elbise değil siz çekmelisiniz.
ilk buluşmada koyu renkli elbise giymek

buluşma için kıyafet önerisi

Elbiselerinizi ister topukluyla isterseniz spor ayakkabılarla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Elbiselerin her hali sizi özenli gösterecektir.

AKŞAM DIŞARI ÇIKACAKSANIZ
Bir akşam yemeğinde ilk buluşmanızı gerçekleştirecekseniz seçimlerinizde çok dikkatli olmalısınız. Yüksek ihtimalle gideceğiniz mekanın nasıl bir yer olacağını bilmiyorsunuzdur. Bu yüzden her ortama uyabilecek bir tulum, elbise veya şık bir etek tercih etmelisiniz. Pantolon akşam yemeği için çok sade kalacaktır.

buluşmada giyilecek siyah kıyafet

Her kadının dolabında kurtarıcı siyah bir elbise vardır. Ayakkabılarınızla elbiseyi şıklaştırabilirsiniz.

ilk buluşmada kırmızı kıyafet seçimi

Çok siyahlara bürünmek istemiyorum diyorsanız kırmızının tonları da bu akşam için uygun olacaktır.

İlginizi Çekebilir : Erkekler Nelerden Hoşlanır?

İLK BULUŞMADA HANGİ RENKLER TERCİH EDİLMELİ?
Kırmızı; Çok iddialı bir renk olması sebebiyle güzel kombinlenmediği zaman abartı durabiliyor. Bu yüzden star parçanız kırmızı olmalı ve onun önüne geçecek bir aksesuar kullanmamalısınız. Geriye kalan her şey sade olmalı.

Ekru-krem-taş; Bu renkler oldukça silik durur. Bu sebeple canlı bir renk üzerinizde bulundurmakta fayda var.

Mavi; Birçok erkek mavi rengini sever. Karşınızdaki kişi kendi sevdiği renkleri üzerinizde görmekten hoşlanacaktır.

Sarı; Belirgin sarı gözü çok fazla yoran bir renktir. Bu sebeple hardal tonlarını tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Mor; Mor rengi enerji olarak şans veren bir renktir. Üzerinizde mutlaka mor-lila tonlarında bir aksesuar bulundurabilirsiniz.

İlk Buluşmada Altın Değerinde Bir Öneri : Erkeklerin Beğendiği Kokular

Bu yazı 74 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak