Hollanda Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Paylaş
 

Hollandalılara özgü saç örgüsü bir diğer ismiyle ters örgü olarak bilinen son derece şık ve zarif bir şekilde saçlarınızı şekillendirmenizi sağlayan bu örgü modelini evinizde kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Hollanda saç örgüsü oluşturmak zor ve karmaşık gelse de sizler için resimli bir şekilde adım adım nasıl yapılması gerektiğini Moda editörümüz Sevilay Hanım tarif ediyor. Hollanda saç örgüsüne ters örgü denmesinin nedeni ise örgü kesitlerini diğer modellerden farklı olarak üstten değil alt kısımdan geçirmektir, hazırsanız başlıyoruz.

Hollanda saç örgüsü için elastik banda ihtiyacınız olacak. Aşağıdaki işlemleri yapmadan önce saçlarınızı düz bir şekilde tarayın, saçlarınız kuru yada nemli olabilir. Hollanda saç örgüsü ayrıca ister düz isterseniz kıvırcık saçlarınız içinde uygulayabilirsiniz. İsterseniz örgü yapmadan önce saçınızı saç kremi ile kremleyin böylece yıkanmış izlenimini verebilirsiniz.

1. Adım
Saçınızın üst yada yan kısmından bir tutam ayırın, bu bölümü örgü yapımında kullanacaksınız.
hollanda örgüsü 1.adım
2. Adım
Bu aşamada ayırdığınız saçları üç parçaya bölün.
hollanda örgüsü 2.adım

3. Adım
Ayırdığınız saçların sağ kısmını ortadaki saçın altından geçirin, sonra sol kısmı yine ortadaki saçınızın altından geçirin.
hollanda örgüsü 3.adım

4. Adım
Sağ ve sol saç tutamlarını devamlı olarak birbirleri arasına geçirmeye devam edin.
hollanda örgüsü 4.adım5. Adım
Saçınızın uç kısmına kadar örgü işlemini devam ettikten sonra son parçayı elastik bant ile toplayın.
hollanda örgüsü 5.adım

İşte sizde evinizde beş adımda Hollanda örgüsü yapabilirsiniz. Uzun saçlarda uygulanan ve dalgalı saçlar için harika bir görünüm elde edebileceğiniz Hollanda saç örgüsü ince saçlarda da oldukça güzel gözükecektir. Sizde bu işlemi uyguladıktan sonra resimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Hollanda Saç Örgüsü İçin Öneriler
Daha değişik ve hoş bir görünüm için parlak boncuklar kullanabilirsiniz, örgülerin arasına yada üstüne bu boncukları koyabilirsiniz. Ayrıca saç bandı ve örgü aralarına çiçek koyarak kendinize özgü bir model çıkarabilirsiniz.

Bu yazı 1147 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak