Göz Çevresindeki Kırışıklıklar İçin Doğal Çözümler

Paylaş
 

Göz çevresi kırışıklığı, yüzde kırışan ilk bölge olma özelliğine sahiptir. 25-30 yaş aralığında başlayan göz çevresi kırışıklığı önlem alınmadığı taktirde hızla ilerler. Pembe Sihir ekibinden güzellik uzmanı Banu ALTUN kadınların en çok merak ettiği göz kırışıklıkları, göz altı şişliklerini giderici, cildi parlak ve yenileyici doğal tarifler verecek. Sizde cildinizin ışıl ışıl parlamasını istiyorsanız bu tarifleri mutlaka deneyin. Dilerseniz önce kırışıklığa neden olan maddeleri inceleyelim;

Kırışıklıkların Artmasına Sebep Olan Etkenler

  • Yüz üstü uyumak
  • Gözleri ovuşturmak
  • Güneş gözlüğü takmamak
  • Göz çevresi bakım kremi kullanmamak, göz çevresindeki deri tabakası çok daha ince olduğundan göz çevreniz, cildinizin diğer bölümlerine göre daha çabuk yaşlanır.
  • Vitamin eksikliği
  • Tütün ürünleri kullanımı
  • Çevre kirliliğinden
  • Cildin yeterince nemlendirilmemesinden

Suna Dumankaya’nın Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske Tarifi
Suna Dumankaya'nın Göz Altı Kırışıklıkları İçin Maske Tarifi
Malzemeler
1 tatlı kaşığı arı sütü
1 çay kaşığı çiçek balı
1 çay kaşığı buğday yağı

Yapılışı
Yukarıda yer alan üç ürün temiz bir kap içerisinde iyice karıştırılır. Cildimizin her yerine masaj yaparak güvenle kullanabiliriz. Dairesel hareketler ile göz çevresine masaj uygulayabiliriz, bu ürünü 3-4 gün buzdolabında muhafaza ederek kullanabilirsiniz.

Suna Dumankaya’nın Doğal Kırışıklık Maskesi

Malzemeler
10-15 adet kayısı
1 tatlı kaşığı bal
Yüzümüze yetecek kadar gazlı bezYapılışı
Kayısılar su içerisinde 15 20 dakika haşlanır, iyice yumuşayınca blenderdan geçirilir 1 tatlı kaşığı bal eklenerek iyice karıştırılır. Bu maskeyi uygularken cildimizin temiz ve nemli olması gereklidir. Önce cildimize sargı bezini koyarız, yaptığımız karışımı ince bir tabaka halinde yüzümüze süreriz. En az 30 dakika bekledikten sonra gazlı bezi ve maskeyi çıkartırız, daha sonra yüzümü ılık suyla durularız.

Yoğurt Maskesi

Malzemeler
1 tatlı kaşığı süzme yoğurt
Çeyrek limonun suyu

Yapılışı
Bu iki ürün karıştırılır. Cildinizi tonikle temizledikten sonra ince bir tabaka halinde sürün. Gece bile bu şekilde uyuyabilirsiniz, daha sonra cildinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Çilek Maskesi

Malzemeler
3 adet çilek (Alfa-hidroksilik asit açısından zengin yapısı sayesinde ciltteki ölü hücrelerden kurtulma sağlar.)
2 kaşık polen (içeriğindeki aminoasit ve vitaminler sayesinde ciltte oluşan pürüzlerin hızlı bir şekilde iyileşmesinde oldukça etkilidir.)

Yapılışı
Bir çatal yardımı ile iyice ezilen çilek, polen ile karıştırılır. Parmağımızın ucuyla veya temiz bir allık fırçası ile cildimize sürerek maske yaparız. En az bir saat kalması tavsiye edilir, daha sonra yüzümüzü iyice yıkarız. Çok etkili bir kırışıklık gidericidir.

Yumurta Akı Maskesi
Yumurta akındaki proteinler yüzdeki kırışıklıkları önler, cildi sıkılaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Sivilce izlerini ve siyah noktaları yok eder, cilde parlaklık ve canlılık sağlar.

Yapılışı
İki adet yumurtanın akını bir çatal yardımıyla köpük haline gelinceye kadar çırpın, elde edilen bu köpüğü daha önceden temizlediğimiz ve nemli tuttuğumuz cildimize parmağımızla dairesel hareketler yaparak veya allık fırçası yardımı ile sürün. 20 dakika sonra ılık suyla yıkayın.

Kaz Ayağı Kırışıklıkları İçin Doğal Yöntemler

Malzemeler
1 avuç pirinç (haşlanır ve ezilir)
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı kaymak
1 çay kaşığı üzüm çekirdeği
Arı sütü (bal yerine kullanılabilir alternatif)

Hazırlanışı
Yukarıda yer alan ürünler bir kase içerisinde karıştırılır. Temiz ve nemli yüzümüze ince bir tabaka halinde maske yapılır, bu maskeyi masaj yaparak yüzümüze uygulayabiliriz. Hazırladığınız bu maskeyi yalnız göz altına değil, tüm yüzümüze kullanabiliriz. Göz altını besler, kırışıklıkları yok eder ve hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır her gün kullanılabilir.

Malzemeler
2 çorba kaşığı pirinç unu (cildin rengini açan pirin unu, cildi nemlendirir, kırışıklık giderir ve cildin beslenmesini sağlar)
Yarım bardak su
2 tane E vitamini kapsülü (cildi besler, canlandırır, onarır, nemlendirir, yaşlanmaya karşı korur ve cildin esnekliğini arttırır)

Yapılışı
Suyu ve pirinci cezvede 2-3 dakika pişirin bu işlemi mikrodalga fırınında da yapabilirsiniz. Çok fazla kaynatmadan muhallebi kıvamında ocaktan alıp soğutalım, soğuyan bu karışıma E vitamini kapsüllerinden ekleyip homojen hale gelenek dek iyice karıştıralım. Tonik ile temizlediğimiz yüzümüze ve göz altlarına kalın bir tabaka halinde uygulayalım, bu maskeyi yüzümüzde en az yarım saat bekletelim ve daha sonra güzelce yıkayalım. Hazırladığımız bu karışımı haftada 2-3 kez düzenli olarak kullanmalıyız, bu maske yüzümüze ve boynumuza da güvenle uygulanabilmektedir.

Kırışıklıklar İçin Yaş Maya Tarifi

Malzemeler
Yarım bardak süt
2-3 parça yaş maya

Yapılışı
Temiz bir kasenin içerisine süt ve yaş maya eklenip bir çatal yardımı ile iyice ezilir, daha sonra yüzümüze ince bir tabaka halinde sürülür. Deri altındaki şişlikleri alır, kırışıklıklar için çok etkilidir, saç dökülmesine de iyi gelir.

Kırışıklık İçin Mucize Tarif
Şimdi size vereceğimiz tarif, evde çok az bir bütçeyle hazırlayabileceğiniz yüzde kırışıklık, yüz sarkıklığı ve kaz ayağına kesin çözüm getiren bir yöntemdir.

Malzemeler
3-4 parça yaş maya (marketlerden kolayca temin edebilirsiniz)
Ilık su
Yarım limon suyu

Yapılışı
Bir kasenin içinde 3-4 parça yaş mayayı ılık suyun içerisine koyup iyice eziyoruz. Daha önceden temizlediğimiz cildimize limon suyu sürüyoruz, sonra hazırladığımız mayayı yüzümüze sürüp maske yapıyoruz. Göz altı ve göz üstü dahil bütün yüzüme ince tülbent sarıyoruz, temiz bir havluyu sıcak suya sokup 1-2 dakika tutuyoruz sonrasında iyice suyunu sıkıyoruz sıcak olan bu havluyu maskeyi örtecek şekilde yüzümüze sarıyoruz, bu işlemi 3-4 defa yüzümüze sardığımız havlu soğuyuncaya kadar 15-20 dakika tekrar ediyoruz, bu süre içerisinde yaş mayamız mayalaşacak ve cildimize nüfuz edecektir en sonunda yüzümüzü maskeden temizliyoruz. Ufak buz parçalarını bir poşetin içine koyup yüzümüzde gezdiriyoruz, son aşamada kullandığımız nemlendirici ile aşağıdan yukarı olacak şekilde masaj yapıp nemlendiriciyi cildimize yediriyoruz. Bir kez daha buz poşetini cildimizde gezdiriyoruz ve seansı tamamlıyoruz.

Sinoz Leke Kremi Ne İşe Yarıyor? Sinoz Leke Kremi Kullanan Ünlüler

Bu yazı 255 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak