Göz Altı Kapatıcısı Önerileri

Paylaş
 

Kapatıcılar makyajın en temel ürünlerinden biridir. Sivilce, cilt lekesi, morluk gibi sorunların giderilmesinde büyük rol oynar. Kapatıcılar lokal uygulandığı için fondötenden daha büyük bir etkiye sahiptir. Genelde sadece kusurlu yerler kapatılarak doğal bir makyaj elde edilir. Aslında doğal güzel dediğiniz çoğu kişinin yüzünde kapatıcı uygulaması mevcuttur. Fondöten gibi cildin üzerinde belli olmaz. Bu yüzden kapatıcı piyasası oldukça geniştir. Her ihtiyaca ve cilt tipine göre bir çok çeşidi bulunmaktadır.

KAPATICI ÇEŞİTLERİ NELERDİR?
Katı ve likit olarak üretilen kapatıcılar bulunduğu kabına kadar çok önemlidir. Biz kadınlar hepimiz farklı paketlemeleri kullanışlı buluruz. İhtiyaca göre bütün çeşitleri üretilmiştir. Katı ve kavanozdakiler sürüldüğü yeri en güzel kapatan kapatıcılardır. Likit ve akışkan olanlar ise daha çok rengi eşitlemek ve hafif kusurları kapatmak içindir.

KAPATICI NASIL KULLANILIR?
Kapatıcının kendisi kadar uygulama yöntemi de çok önemlidir. Cildimize ne uygulayacak olursak olalım cildimizi güzelce nemlendirmek birinci kuralımızdır. Nemlenmiş cilde sürülen kapatıcıdan her zaman daha iyi verim alınır. İyice nemlendirdiğimiz cilde kapatıcıyı yeterli miktarda yerleştirip tampon hareketlerle dağıtmamız gerekir. En kapatıcı sonucu parmaklarınızla elde edersiniz. Daha doğal durmasını isterseniz süngerle uygulayabilirsiniz. Eğer fırçadan vazgeçemem diyorsanız sık kıllı bir fırça tercih etmeniz gerekir.

KAPATICI UYGULAMANIN PÜF NOKTALARI
* Kapatıcıyı uyguladığınız bölgede mimik çizgileriniz mevcutsa kapatıcıyı uyguladıktan sonra pudra ile mutlaka sabitlemeniz gerekir. Aksi taktirde kapatıcınız bu mimik çizgilerine dolup kötü bir görüntü oluşturacaktır.

*Süngerle uygulamayı tercih ediyorsanız bunu nemli bir süngerle yapmanız daha güzel sonuç elde etmenize sebep olacaktır.*Kapatıcıyı çok açık renk seçersek morluklarımızın daha da ortaya çıkmasını sağlar ve kötü görüntü oluştururuz. Cilt tonumuzdan bir ton açık olması en idealidir.

UYGUN FİYATTAN PAHALIYA KAPATICI ÖNERİLERİ
*Sorunlu cildi olanlar için en ideal kapatıcılar tabi ki katı kapatıcılardır. Piyasada farklı fiyat aralıklarında bolca bulabilirsiniz.

FLORMAR DARK CİRCLE CONCELER
FLORMAR DARK CİRCLE CONCELER
İndirimde 9.99’a kadar düşen başarılı kapatıcılardandır. Kavanozda ki kapatıcılar diğerlerine göre en uzun ömürlü olanlardır. Yoğun kapatıcılığa sahip olduğu için az ürünle sonuç alabiliyorsunuz. Böylelikle tek ürünle aylarca idare edebiliyorsunuz.

BENEFİT BOİ-İNG KAPATICI
BENEFİT BOİ-İNG KAPATICI
Ben daha mermer gibi bir cilt istiyorum diyorsanız sizi bu kapatıcıyı almaya davet ediyorum. Pahalı tarafa da bu kapatıcıyı koyabiliriz. İndirimsiz fiyatı 91,59 TL çünkü.

*Benim cildim o kadarda sorunlu değil, daha hafif bir şeyler istiyorum diyorsanız buyurun bu tarafa.

MAYBELLİNE FİT ME KAPATICI
MAYBELLİNE FİT ME KAPATICI
Türkiye’nin uzun zamandır beklediği kapatıcı sonunda geldi. Hem bu kadar doğal durup hem de cildinizi istediğiniz görüntüye kavuşturan nadir kapatıcılardan. Fiyatı, performansına göre idealdir.

22,99 TL

MAC PRO LONGWEAR KAPATICI
MAC PRO LONGWEAR KAPATICI
Ufacık bile alsanız tüm gözaltınıza yetecek güce sahiptir. Her gün bile kullansanız bir yıl gideceğine garanti verebilirim. Kolay kolay yerinden oynamaz ve akmaz.

İndirimsiz 98.00 TL

*Son olarak benim sorunum yok ama gözaltlarım aydınlık olsun diyenler için gelsin.

ORİFLAME GİORDANİ GOLD AYDINLATICI KAPATICI
ORİFLAME GİORDANİ GOLD AYDINLATICI KAPATICI
Cilt sorunu olmayanlar için en ideal kapatıcılardandır. Sürüp aydınlık bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

İPUCU: Eğer sorunluyum ama yine de aydınlanmak istiyorum derseniz kapatıcınızın üstüne uygulayabilirsiniz.

İndirimsiz 26.90 TL

YVES SAİNT  LAUREN AYDINLATICI KAPATICI
YVES SAİNT  LAUREN AYDINLATICI KAPATICI
Aydınlatıcılar arasında gerçekten doğallığına güvenilecek bir üründür. İşini hakkıyla yapar.

İndirimsiz 160.00 TL

ÖNERİLER BİZDEN SEÇİM YAPMAK SİZDEN. AMA ŞUNU UNUTMAYIN SİZ KUSURLARINIZLADA GÜZELSİNİZ.

Bu yazı 63 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak