Göz Altı Işık Dolgusu

Paylaş
 

Yaşlanmanın en belirgin özelliği göz altı çevresinde oluşan kırışıklıklardır. Göz etrafında oluşan şişlik, morluklar ve kırışıklık hem kötü bir görünüme hemde sizi daha yaşlı göstermektedir. Günümüzde uygulanan göz alt ışık dolgusu sayesinde bu sorun ortadan tamamen kalkmaktadır. Işık dolgusu sayesinde daha genç gözükebilir, göz alt ve yüz arasındaki görünüm farkını ortadan kaldırabilirsiniz.

Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Bu estetik operasyonunda göz altı ve çevresinde bulunan kemiğin üzerine uygulanır. Hassas bir işlem olduğu için ışık dolgusu uzun süren bir operasyondur, etkisini hemen gösteren ışık dolgusu lokal anestezi kremleri ile uygulanmaktadır.

Çevresel, kaza gibi nedenler dışında oluşan göz altı morluklarında oldukça etkili olan ışık dolgusu ortalama yarım saat süren bir işlemdir. Operasyon sonrasında eğer gözlük kullanıyorsanız buna bir kaç saat ara vermelisiniz. Lens kullanımında her hangi bir kısıtlama bulunmamaktadır, ancak göz ve çevresine 1 gün makyaj yapmamanız önerilmektedir.
Göz-Altı-Işık-Dolgusu
Günlük aktivitelerinize ve çalışma yaşamınıza etki etmeyen ışık dolgusu hamileler için önerilmemektedir. Bu işlem tüm cilt tipleri için uygun bir estetik operasyondur, sonrasında göz çevresinde ödem ve geçici şişlikler normal karşılanmaktadır. Cilt üzerinde hücre yenilenmesi ve parlaklık kazandıran ışık dolgusu hem erkek hemde kadınlarda uygulanmaktadır.

Işık Dolgusu Fiyatları 2018

Işık dolgusu göz altı morlukları, kırışıklıklar ve çökmeler için kullanılmaktadır. Her bir işlem için ayrı yöntem uygulandığı için fiyatlarda değişiklik oluşmaktadır ayrıca seçtiğiniz hekim ve estetik merkezide fiyatı belirleyen unsurlar arasındadır. Ortalama 1.500 TL ile 2.500 TL arası fiyatlarla sizde ışık dolgusu yaptırabilirsiniz (bu rakam 2014 yılı baz alınarak belirlenmiştir)Bu Yazı Dikkatinizi Çekebilir : Göz Çevresindeki Kırışıklıklar İçin Doğal Çözümler

Işık Dolgusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Işık Dolgusunun Riskleri Neler?
Bu işlemin bilinen her hangi bir riski bulunmamaktadır.
İşlem Sırasında Ağrı Olur Mu?
Lokal anestezi kremler kullanıldığı için işlem esnasında ağrı ve acı olmaz ancak anestezi etkisi geçtiğinde hafif ağrılar oluşabilir.
Işık Dolgusu Doğal Görünüm Sağlar Mı?
Daha genç ve canlı bir cilde sahip olacağınız için gayet doğal bir görünüme sahip olursunuz.

Bu yazı 161 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak