Gebelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Gebelikte Cilt Bakımı Nasıl Olmalı
Paylaş
 

Bir kadının fiziksel ve ruhsal olarak en hassas olduğu dönem şüphesiz hamilelik dönemidir. Bir çok kadın bu dönemde gerçekleşen fiziksel değişimin nedenlerini, alınabilecek önlemleri ve Pembe Sihir editörlerine özel tavsiyeleri bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Hamilelik döneminde anne adayları o yoğunluklarının arasında cilt bakımlarını ihmal edebilirler. Bu nedenden dolayı ciltte kuruma, çatlak gibi şeyler görülebilir. Bu çatlaklar özellikle göbek bölgesinde daha çok oluşmaktadır. Bakımı aksatmanın bir sonucu olarak da nadiren de olsa anne adaylarının yüzlerinde lekelenmeler görülebilir, bunların sebepleri ise bebeğinizdir çünkü vücudunuzda bulunan vitaminlere, minerallere ve proteinlere ortak olmaktadır.

Fakat bu kafaya takılacak bir şey değil güzel bir bakımla alt edilebilecek bir şeydir. Tabi ki bu bakımın sürekli olması gerekmektedir, kısa süreli bakımlar kısa süreli çözümler sağlar. Bakım sürecinde en önemli şey anne adaylarının her gün duş almasıdır. Duş esnasında kullanılacak doğal sabunlar ile bakımınızın kalitesini arttırabilirsiniz. Çünkü doğal sabunlar sayesinde ve bunlarla beraber kullanılacak bebek yağı ile birlikte çatlakların önüne geçecek ve vücudunuza güzel bir nemlenme sağlayacaksınız.

Yüz temizliğiniz ve bakımınız için de doğal maskeler kullanmanız gerekmektedir. Yüz tipinize ve cilt yapınıza göre kendinize uygun doğal maskeyi bulduktan sonra uygulamaya geçebilirsiniz. Örneğin yağlı ciltler için limon maskeler listede bir numarayı çekmektedir. Limon kabuğunu güzel bir şekilde rendeledikten sonra içine elma sirkesi takviye ederek bunu yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Yüzünüzde 10 dakika gibi bir süre beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. Bunun sonucunda yüzünüzdeki gözenekler açılacak ve cildiniz daha rahat nefes alacaktır. Bu maskeyi içerisine elma, muz ve bal katarak daha da zenginleştirebilirsiniz. Hem çok organik bir maske elde edip hem de nemlendirme, kırışıklık giderme adına mükemmel bir maske ortaya çıkartacaksınız. Bu süreçte dudaklarınızda da kurumalar görebilirsiniz. Bunun çözümü için de ek maddeler kullanmanıza gerek yoktur yine doğal yollarla günde 3-4 kez dudaklarınıza bal sürerek en doğal ve en harika bakımı yapmış olursunuz. Eğer çok kuru bir yüz yapısına sahipseniz bal ve sütü karıştırıp yüzünüze uygularsanız yine nemlendirme adına büyük yol katedebilirsiniz.Bu yazı 10 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak