Gaviscon Şurup Nedir? Faydaları ve Yan Etkileri

Gaviscon Şurup Nedir Faydaları ve Yan Etkileri
Paylaş
 

Gaviscon şurup başta reflü olmak üzere mide tahrişi ve deforme olan mide tabakasının tedavisinde kullanılan son derece etkili bir ilaçtır. İçerisinde bulunan kalsiyum karbonat, sodyum aljinat gibi çeşitli asit düzenleyicilerin bulunduğu Gaviscon şurup bir çok doktor tarafından önerilen ve mide ağrıları, yanması gibi farklı bir çok alanda kullanılmaktadır. Ortalama 15 günlük düzenli kullanımda olumlu etkisini gösteren Gaviscon isimli bu ilaç ayrıca tablet şeklinde de satılmaktadır. Mutlaka doktor gözetiminde ve reçete ile kullanılması gereken Gaviscon şurubun yoğun bir nane kokusu ve tadı vardır. Bugüne kadar kullanıcıları tarafından işe yaradığının belirtildiği bu ilaç içerisinde yer alan yüksek alüminyum nedeniyle bazı yan etkilerini de beraberinde getiriyor.

Eğer belirli dönemlerde sıkça mide ağrısı çekiyorsanız Gaviscon şurubun adını mutlaka duymuşsunuzdur. Tıp dilinde Gaviscon advance olarak da adlandırılan bu harika ürünü 6 yaşından küçük çocuklar kullanmamalıdır.

Gaviscon Şurup Ne İşe Yarar?

Bu ilaç, yemek borusunda meydana gelen iltihaplanmayı, reflü, hamilelik döneminde yaşanılan mide yanması ve ekşimesi gibi çeşitli rahatsızlıkları ortadan kaldırılması için özel olarak üretilmiştir. Gaviscon şurup 200 ml şişelerde satılmaktadır, bu ilacı mutlaka doktorunuz size öneriyorsa kullanmalısınız.

Gaviscon Şurup Nasıl Kullanılır?

İlk defa bu ilacı kullanacak olan kişilerin merak ettiği soruların başında ise nasıl kullanılacağı yönünde oluyor. Öncelikle doktor tavsiyesine uymanız gerektiğini hatırlatalım, eğer doktorunuz size nasıl kullanmanız gerektiği hakkında açıklama yapmadıysa Gaviscon şurubu güzelce çalkalayıp yemeklerden hemen sonra 1,5 tatlı kaşığı tüketin. 12 yaşına kadar olan çocuklarda ise bu oran 1-2 çay kaşığı miktarında olmalıdır.Gaviscon Şurup Yan Etkileri

  • Kısa süreli karın ağrıları
  • Nefes almada güçlük çekme
  • Kişiye bağlı kabızlık yada ishal
  • Hareket etmekte zorluk
  • Cilt üzerinde şişlik

Bunların dışında yada yukarıda yer alan yan etkilerin uzun sürmesi durumunda ilacın kullanımı kesilmeli ve en kısa sürede bir sağlık ocağına gitmeniz gerekmektedir.

Gaviscon Şurup Fiyatı

Bu ilaç yurt dışından ithal edilmektedir. İlacın reçeteli 2018 fiyatı 10.63 TL olarak belirtilmiştir.

Gaviscon Şurup Hakkında Merak Edilenler
Başta Ekşi sözlük olmak üzere bir çok platformda Gaviscon şurup ile ilgili çeşitli yorumlar ve sorular sorulmakta, bu bölümümüzde ilaçla ilgili en çok merak edilen soruları bir araya getirdik.

Hamilelikte Gaviscon Şurup Kullanımı
Mide sorununu sıkça yaşandığı bir dönem olan gebelikte doktorunuzun izni ve denetimi altında bu ilacı kullanmanız mümkün. Ayrıca ilacın dozunu ve kullanım süresini de yine doktorunuzun belirlemesinde büyük yarar var.

Gaviscon Şurup Bebeklerde Kullanımı
İlacın 6 yaşından küçüklere verilmesi uygun görülmüyor bu nedenle farklı tedavi yöntemlerini denemenizde fayda olacaktır.

Gaviscon Şurup Kullananlar Ne Diyor?

İlaç olumlu etkisi kanıtlanmış bir üründür, ülkemizde bir çok kişi mide ağrıları için Gaviscon şurup kullanmaktadır işte kullananlar ve yorumları;

Fazla yemek yenildiğinde tüketilmesi gereken ve gerçek anlamda ağrıları yok eden başarılı bir ilaç.

Tablet olarak kullandım kusacak gibi oldum ama işe yarıyor.

Asit nedeniyle tahriş olan mideyi düzeltiyor.

Tablet olanı limon aromalı hoş bir tadı var.

Diğer Ağrılar ve Tedavileri

Diş Ağrısına Ev Yapımı Doğal Çözümler

Safra Kesesi Ağrısı ve Tedavi Yöntemleri

Ayak Ağrısı Nedenleri ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Kulak Ağrısı Nasıl Geçer?

BONUS : Bu İçecek Tüm Ağrılara İyi Geliyor

Bu yazı 165 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak