Fransız Manikürü Nasıl Uygulanır? Evinizde Fransız Manikürü Yapma Yöntemleri

Paylaş
 

Evinizde uygulayacağınız yöntemlerle Fransız manikürü yapabileceğinizi biliyor musunuz? Oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapacağınız bu işlemler sayesinde sizde kuaföre gitmeden Fransız manikürünü yapabilirsiniz. Fransız manikürü nasıl uygulanır? sorusuna Pembe Sihir editörleri sizler için yanıtlıyor.

Tırnaklarınızı Kesin

İstediğiniz uzunlukta olacak şekilde tırnaklarınızı simetrik bir şekilde kesin, burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise tırnaklarınızı aynı hizada kesmeniz gerekiyor ayrıca tırnaklarınız ne kadar uzun olursa görüntü o kadar güzel olacaktır.

Tırnaklarınıza Şekil Verin

Basit bir törpü yardımı ile kestiğiniz tırnaklarınıza şekil vererek Fransız manikürü için ikinci hazırlığınızı tamamlayın. İsteğinize göre yuvarlak ve kare şeklinde törpüleyebilirsiniz Fransız maniküründe kare şeklinde tırnaklar oldukça güzel duruyor.

Ellerinizi Sıcak Suda Bekletin

Bir tas içerisine çok fazla sıcak olmayan su doldurup ellerinizi özellikle tırnaklarınızın tamamını suyun içinde bekletin. Tırnak makası yardımı ile varsa tırnak köklerindeki fazla eti ve tırnak içerisindeki kirleri temizleyin.Kütikül Yağı Kullanın

Tırnak etlerini, tırnak üstünde oluşan sarımsı rengi ve ölü hücreleri yok etmeye yarayan kütikül yağı ile tırnaklarınızı yağlayın.

Tırnakları Cilalama Vakti

Açık pembe renkli bir cila ile tırnaklarını cilalayın ve ortalama 3-4 dakika bekletin.

French Bandı

Evinizde bulunan her hangi bir bant yardımı yada french bantları ile tırnaklarınızın uçları açık kalacak şekilde bantlayın ve beyaz renkli ojeyi çizgi halinde tırnağınıza sürüp kurumasını bekleyin. Kuruma işlemi bittikten sonra bantları kaldırıp tırnaklarınıza tekrar cila yapın ve mükemmel sonucu görün.

Bu yazı 285 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak