Farmasi Deodorant & Roll-on Çeşitleri

Paylaş
 

Yaz ayının en büyük sıkıntısı terlemek. Özellikle gün içerisinde aşırı tempolu bir iş yapıyorsanız terleme konusundan yakınıyorsunuzdur. Terlemeyi tamamen ortadan kaldıramasak bile kokusunu minimuma indirmek en büyük temennimiz.

Toplu taşıma araçlarında veyahut sosyal yaşantınızda sizin yaşam kalitenizi düşüren bu sorunu deodorant veya roll-onla çözebilirsiniz.

Deodorant ve roll-onun kullanım sebebi güzel koku vermek değil, ter kokusunu minimuma indirmektir. Maalesef günümüzde çoğu deodorantların içinde sentetik koku verilerek parfüme benzetilmeye çalışılıyor. Ancak kalıcı koku veremedikleri için, parfümün yerine geçemiyorlar tabi ki.

DEODORANT KULLANMAK ZARARLI MIDIR? KANSER YAPAR MI?
Kadınlarda meme kanseri artışı sebebiyle, koltuk altına uyguladığımız bu ürünlerin bir etkisi olup olmayacağı araştırılmaya başlandı. Bu yüzden tüm halkın aklında soru işaretleri kaldı. Uzmanların bu duruma ilişkin tek tavsiyesi koltukaltını tıraş yaptıktan veya ağdayla aldıktan sonra 2 gün sudan başka bir temizleyici dokundurmamanız. İlk 2 gün gözeneklerin açılması sebebiyle risk faktörünün arttığı söyleniyor. Deodorantlarının bir çoğunun kimyasal içermesi sebebiyle normal zamanlarda bile bu risk mümkün maalesef. Ne sıklıkla kullandığınıza bağlı olarak kanser riskinin boyutu değişiyor. İçeriği ne kadar doğal ürünler tercih ederseniz azalıyor.

DEODORANT KULLANMANIN PÜF NOKTALARI
*Deodorant kullanımın temel kuralı temiz ve kuru cilde uygulanması gerektiğidir. Bu şekilde en etkili sonuçları alabilirsiniz.*Ter kokan bir koltuk altına ürün uygulamak size cazip gelse de ikisi birleştiğinde daha kötü bir kokuya sahip olduğunuzu farkedemezsiniz.

*Sprey deodorantlar  en az 15 cm’lik bir mesafeden sıkılmalı ve şişe dik tutulmalıdır.

*Eğer pudralı bir ürünse mutlaka sıkmadan çalkalanmalıdır.

Gelelim Farmasi’nin deodorantlarına. Farmasi’nin deodorantının içeriğinde diğerlerinde olan alüminyum bulunmamaktadır. Yapılan araştırmalara göre alüminyum insan vücudunda östrojen dengesini bozarak, hücrelerin yapısını değiştirir. Alüminyum teri önleme konusunda birebir olsa da kanser olmaya değeceğini düşünmüyorum. Alüminyum içermeyen deodorantlar terlemeyi bir o kadar olmasa da doğru uygulandığında teri önler ve sağlıklı yaşam sunar.

FARMASİ BIANCA KADIN ROLL-ON DEODORANT
FARMASİ BIANCA KADIN ROLL-ON DEODORANT
FİYAT:11,99 TL

FARMASİ GLAMOROUS KADIN ROLL-ON DEODORANT
FARMASİ GLAMOROUS KADIN ROLL-ON DEODORANT
FİYAT: 20,00 TL

FARMASİ IN LOVE KADIN ROLL-ON DEODORANT
FARMASİ IN LOVE KADIN ROLL-ON DEODORANT
FİYAT: 11,99 TL

FARMASİ NAIVE KADIN DEO ROLL ON
FARMASİ NAIVE KADIN DEO ROLL ON
FİYAT: 11,99 TL

FARMASİ SCANDAL KADIN ROLL-ON DEODORANT
FARMASİ SCANDAL KADIN ROLL-ON DEODORANT
FİYAT: 11,99 TL

İlginizi Çekebilir : Farmasi’nin En İyi Saç Bakım Ürünleri

Bu yazı 188 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak