Erkeklerin Yalan Söylediğini Anlamanın 4 Yolu

Paylaş
 

Kimisi pembe kimisi ise ciddi anlamda sorun yaratacak yalanlar her ilişkide mutlaka yaşanmıştır, peki erkek arkadaşınızın size yalan söylediğini nasıl anlarsınız? Bir çok uzman bu konuda sayısız araştırma yaparak erkeklerin yalan söylerken fiziksel ve psikolojik değişimlerini değerlendirmiş işte çok ilginç sonuçların çıktığı o analiz ve değerlendirilmesini sizler için açıklıyoruz, erkeklerin yalan söylediğini anlamanın 4 yolunu bu bölümde bulabilirsiniz.

Yalan Söyleyenler Hakkında Bilinen Yanlışlar
Yalan söyleyeni tespit etmek gerçek anlamda zordur, eğer bir şüphe içinde değilseniz kişi size kolaylıkla yalan söyleyebilir. Bilinenin aksine aşırı göz kırpmak, ses tonunda gerginlik ve agresif tavırlar kişinin yalan söylediği anlamına gelmemektedir.

Yalan söyleyen erkekler çok sakin tavırlar sergileyebilir ve oldukça inandırıcı olabilir ancak hiç bir yalan kusursuz değildir ve mutlaka bir yerde açık verecektir işte size bir kaç öneri.

Kelimelerine Dikkat Edin
Sorduğunuz ani ve şaşırtıcı sorulara yönelik kurduğu cümlelere dikkat edin. Eğer zaman kazanmaya çalışma çabası içerisine girdiyse büyük bir ihtimalle kuracağı yalanı düşünüyordur. Ayrıca cevabını bildiğiniz sorulardaki verdiği cevapları değerlendirerek kişilik analizi yapabilirsiniz. Doğru verdiği cevaplarda nasıl davranıyor yada yalan söylediğinde hangi hareketleri yapıyor bunları mutlaka analiz etmelisiniz.

İspat Çabası İçerisinde Olmak
Erkek söylediği şeylerin yalan olduğunu bildiği için karşı tarafı ikna ve söylediği şeylerin doğru olduğunu ispat içerisinde olacaktır. Oldukça basit bir şeyi bile abartarak daha çok örnekler vermeye çalışıyorsa şüphe duymakta haklısınız. Ancak bu durum kişiden kişiye fark edebilir, bazı erkekler ise yalan söylerken oldukça sakin ve soğuk kanlı olur aman dikkat!Dikkat Dağıtmak / Duymamazlıktan Gelmek
Söylediğiniz veya sorduğunuz soruyu duymamazlıktan geliyor yada size yanıltıcı farklı şeyler söylüyorsa buda büyük bir ihtimalle yalan söylediğinin kanıtıdır. Buradaki amaç size sorduğunuz soruyu unutturmak ve dikkat dağıtmaktır.

Vücut Dili Her Şeyi Anlatır
Erkekler istedikleri kadar yalan söyleme becerisine sahip olursa olsunlar vücut dillerinden bunu tespit etmeniz mümkün. Yalan söylerken vücut ısısının değişmesi, yüzdeki mimik hareketleri ve daha bir çok şey erkeğin yalan söylediğini belli edebilir işte yalan söyleyen erkekte vücut değişiklikleri;
Vücut Dili Her Şeyi Anlatır
Pinokyo hikayesini bilmeyen yoktur, ufak çocuk yalan söylediğinde burnu uzuyordu işte erkeklerde yalan söylediğinde burun ısısının arttığı yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan bir gerçekmiş.

Yalan söyleyen erkeğin dudaklarını ısırması veya yalaması da onun yalan söylediğinin başka bir kanıtı olabilir.

Eğer size bir şeyler söylerken göz temasından kaçıyorsa ve yüzünüze bakmıyorsa bu işte bir terslik olabilir dikkatli olun ve göz temasına geçmeye çalışın.

Normal konuşması akıcı ve düzgünken birden bire duraksıyor devrik cümleler kuruyorsa söylediği şeylerden şüphelenebilirsiniz.

Yalan söylemekte söylenen yalanı anlamakta gerçekten oldukça zor bir olaydır. Bu yüzden paranoya yapmadan ilişkinize öncelikle güvenmeniz gerekiyor, ama kendinizin saf yerine konmasına izin vermemeyi de unutmayın.

Bu yazı 142 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak