En İyi Bebek Biberon Markaları

En İyi Bebek Biberon Markaları
Paylaş
 

Biberon seçimi, her annenin titizlikle ilgilendiği ve merak ettiği konular arasında yer alıyor. Bir çok anne bebeği için kullandığı ürünlerin her zaman en iyisi olmasını ister, İnternette bir çok bebek biberon ürünleri var peki bu markalardan en iyisi hangisi? Sizler için en iyi bebek biberon markalarını mercek altına aldık. Bu yazımızda bebek biberon çeşitlerini, markalarını ve fiyatlarını bulabilirsiniz. Ürün tanıtımı yapmadan önce hatırlatma fayda var, biberon seçimi yaparken gaz yapmayan markaları tercih etmenizde yarar var.

En İyi Bebek Biberon Markaları

Yanlış biberon seçimi bebeğinizde kusma, gaz oluşumu gibi çeşitli rahatsızlıklara neden olmaktadır. Kaliteli bebek ürünleri satan markalar her zaman iyi biberon üretemeyebilir, bu nedenle aşağıda yer alan biberon markaları arasında seçim yapabilirsiniz.

Dr. Brown’s Biberon

Dr. Brown's Biberon
Amerika’da üretilen Dr. Brown’s biberon markası, bebekteki gaz oluşmasına engel olması ile dünya çapında bir çok anne tarafından tercih ediliyor. 1996 yılında Craig Brown tarafından patenti alınan bu ürün Brown’un kendi bebeğinin biberon kullanırken, biberon içerisinde bulunan hava kabarcıklarının bebeğini rahatsız ettiğini ve gaz oluşumuna neden olduğunu fark etmesiyle ürettiği bir biberondur.

Aynı sorunun çevresindeki insanların da yaşadığını fark eden Brown, bulduğu ürünün satışına başlamış ve kısa sürede büyük ilgi görmüştür. Ürün ayrıca içerdiği özel aparatı sayesinde süt ve mamanın içerindeki vitaminlerin kaybolmasını da engellemektedir. Damağında veya dudağında sorun olan bebekler içinde özel üretim biberonları bulunan bu markanın ortalama satış fiyatı ise 30 TL ile 100 TL arasında değişiklik gösteriyor.Phillips Avent Biberon

Phillips Avent Biberon
Dünya’nın en büyük markalarından biri olan Phillips tarafından üretilen Avent Biberon, bir çok çeşidi ile kolik ve gaz sorununa etkili çözümler sunuyor. Biberonun en önemli özelliklerinden birisi ise geniş ağız yapısı ile anne memesine benziyor olmasıdır. Bebeğin beslenmesi sırasında hava kaçmasını önleyen yapısı sayesinde gaz sancısının da oluşumunu engelliyor. İlgi çekici şişesi ile bebeğinizin çabuk uyum sağlayabileceği bir yapıya sahiptir.

Ürünün fiyatları ise boyutlarına göre farklılık gösteriyor örneğin 260 ml naturel mavi renkli biberon 35 TL satılıyorken, 330 ml şeffaf avent biberon 42 TL’den satılmaktadır.

Nuk Biberon

Nuk Biberon
İçerisinde bulunan Air teknolojisi ile biberon içerisinde biriken havanın dışarı çıkmasını sağlayıp gaz oluşumunu engelliyor. 1959 yılından bu yana üretilen Nuk biberon bir Alman markası olup silikon ve kauçuktan oluşmaktadır. Sıcaklığa ve darbelere dayanıklı yapıya sahip olan Nuk Biberon satış fiyatı ise ortalama 29 ile 35 TL arasında farklılık gösteriyor.

Chicco Biberon

Chicco Biberon
İtalya’nın en büyük bebek ürünleri üreticisi olan Chicco, diğer biberon markalarından farklı olarak genellikle 0 ile 3 yaş arasında bebeklere hitap eden ürünler sunuyor, ayrıca bebeğin emme şekline göre değişebilen meme ucu sayesinde tıpkı anne memesi gibi bir yapıya sahip. Ürün fiyatı 25 TL ile 40 TL arasında değişiyor.

* Yukarıda yer alan ürünler bir çok anne & bebek forumlarında kullanıcı deneyimi araştırılarak belirlenmiş olup Pembe Sihir tarafından tavsiye yada öneri niteliğinde değildir.

Biberon Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Türkiye’de genellikle tercihler ‘Dr. Brown’s Biberon’ markasından yana ancak bu konuda ne kadar bilinçli hareket ediliyor tartışılır. Bebeğiniz için biberon seçerken dikkat etmeniz gerekenleri maddeler halinde sıralayalım.

1-) Plastik biberonlar yerine cam ürünleri tercih edin.
2-) Biberon boyutu da oldukça önemlidir. Bebeğinizin yaşına uygun (aylık) biberon seçmelisiniz. Örneğin yeni doğan bebekler için biberon boyutu 125 ml olmalıdır.
3-) Biberonun markası kadar alındıktan sonra temizliği de son derece önemlidir.

Bebekler Ayda Kaç Kilo Almalı

Bu yazı 367 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak