En İyi BB Kremler

Paylaş
 

Blemish Balm diğer ismi ile BB kremler son yıllarda kozmetik alanında adını en sık duyduğumuz ürünler arasında yer alıyor. Hanımların oldukça çabuk benimseyip kullandığı BB kremler aslında oldukça eski bir geçmişe sahip. 1970’li yıllarda ameliyat, yara, lazer izleri ve çeşitli kazalar sonucu cilt üzerinde oluşan deformasyonların giderilmesi için Alman doktor Christine Schrammek tarafından icat edilen BB kremler 1980 yılından itibaren Asya ülkelerindeki kadınların vazgeçilmez kozmetik ürünleri arasında yer almayı başarmıştır. Hala günümüzde cilt tedavisinde kullanılan bir çok dermatolog tarafından önerilen BB krem markalarını daha yakından tanımaya ne dersiniz? Pembe Sihir güzellik kategorisinin çalışkan editörü Banu ALTUN sizler için en iyi BB Krem ürünlerini araştırdı işte o ürünler ve öncesinde BB kremler hakkında merak edilen her şeyi bulabileceğiniz eşsiz bir yazı sizleri bekliyor.

BB Krem Nedir?

Güneşin zararlı etkileri nedeniyle ciltte oluşan lekelere oldukça etkili bir çözüm olan BB krem, UV  koruması sayesinde cildinizin yaşlanmasını da önlüyor. Sadece bununla yetinmeyip iyi bir güneş kremi, nemlendirici ve fondöten özelliğine sahiptir. Diğer ürünler gibi cilt üzerinde oluşan hasarı kapatmakla kalmayıp onarma özelliği de bulunması BB kremleri vazgeçilmez kılan bir başka fonksiyon olarak dikkat çekiyor.

Kadınlar için oldukça önemli olan bu üç faktörü bir arada sunan BB kremi üreten markaların kullandığı yöntemler ve bileşenler ise farklılık gösteriyor, örneğin kimi markalar ağırlığını nemlendirici özelliğine verirken kimi markalar ise fondöten yönünü daha ağır kullanıyor.

BB Krem Ne İşe Yarar?

  • Cildin nem oranını dengeler.
  • Güneşin zararlı etkilerinden korur.
  • Cilt üzerinde oluşan sivilce, akne veya kırışıklıkları giderir.

BB Krem Tek Başına Yeter Mi?
Bu, BB kremi ne amaçla kullanacağınıza bağlıdır. Eğer sadece bir nemlendirici olarak kullanmayı düşünüyorsanız evet diyebiliriz ancak fondöten için kullanmak istiyorsanız beklediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. En önemli nokta ise BB krem bir cilt bakım ürünü olarak değil makyaj ürünü olarak değerlendirmelisiniz ve günlük cilt temizliğinizi aksatmadan yapmalısınız.En İyi BB Krem Markaları

Şimdi size önereceğimiz markalar BB krem konusunda gerçekten oldukça başarılı ve ülkemizde bulabileceğiniz ürünlerdir.

Maybelline
Maybelline
Bu markayı bilmeyenimiz yoktur sanırım. Maybelline markasına ait ‘Clear Glow BB Stick’ isimli krem ise listemizde ilk sırada yer alıyor, neden mi? Bunun bir çok nedeni var ama en önemlisi şüphesiz karma ciltler için gerçekten güzel çözümler sunmasıdır. Geniş gözenekler, yağlı bir cilt yada mat bir yüze mi sahipsiniz bu kremi hiç düşünmeden alabilirsiniz. Özel kutusu sayesinde cildinize harika bir şekilde yayılıyor ve etkisi gerçekten oldukça uzun sürüyor. Küçük veya büyük lekeleri başarılı bir şekilde kapatan bu ürün ayrıca siz cildinizi yıkayana kadar etkisini korumaktadır.

Garnier
Garnier
Yine bir dünya markasıyla devam edelim. Garnier, BB krem konusunda oldukça iddialı ve başarılı ürünler sunuyor. BB kremler için en önemli özellik ince bir tabaka halinde olmasıdır, işte Garnier tam olarak size bunu sağlıyor. Etkisi 8-10 saat süren bu ürünü ülkemizde bulmak ise oldukça kolay.

Deborah Milano
Deborah Milano
Cilt bakımına önem veren hanımların yakından tanıdığı bir isim olan 1903 tarihinde Fransa’da kurulan Deborah Milano kusursuz bir cilde sahip olmanız için size gereken her şeyi sunuyor. Cildinizi pürüzsüz bir hale getirip, gözeneklerinizi temizliyor ancak nemlendirme konusunda biraz yetersiz kaldığını belirmekte fayda var.

Bu yazı 99 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak