En Etkili Göbek Eritme Hareketleri

En Etkili Göbek Eritme Hareketleri
Paylaş
 

Yaz kapıya dayanınca, bütün kış rahatça yiyip içip oturduğumuz günlerin ceremesini çekeriz. Göbek çevremizde oluşan yağları 1-2 ayda en aza indirgemeye çalışırız. Bunun için kısa sürede etki gösteren hareketleri uygulamayı tercih ederiz.

Kalça ve göbek yağları eritmesi zor en inatçı yağlardır. Kol ve bacak gibi sürekli hareket halinde olmadıkları için onları daima zinde tutmak için sporu hayatımızda tutmalıyız.

Kısa sürede göbek yağlarınızdan tamamen kurtulamasanız bile sıkılaşmış ve incelmiş bir karna sahip olmak mümkün.

GÖBEK ERİTMENİN PÜF NOKTALARI

*Hızlı göbek eritme serüvenine başlayacaksanız mutlaka beslenme biçiminizi değiştirerek, hareketlerin verimliliğine katkıda bulunmalısınız. Aksi taktirde daha uzun vadede sonuç almak zorunda kalabilirsiniz.*Yapacağınız hareketleri her gün aynı saatte uygulamaya dikkat etmelisiniz. Çünkü vücudumuz bu tempoya kendini şartlayarak o saatlerde daha fazla yağ yakmaya eğilimli olur.

*Hareketleri haftada en az 3 gün yapmanız tavsiye edilir.

* Hareketleri yapmadan önce göbeğinize streç film sarmanız orada ısının hapsolmasını ve yağların yanmasını sağlar. Eğer inceltici bir kreminiz varsa sürüp, sarmanız tavsiye edilir.

GÖBEK ERİTEN BESİNLER VE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN YİYECEKLER
Uzak durulması gerekenler;
Beyaz şeker,
Karbonhidrat içeren yiyecekler,
Tuz ( tuzsuz yapamıyorsanız kaya tuzu kullanabilirsiniz),
Yağlı yemekler,
Beyaz ekmek (tahıllı ekmek tercih edebilirsiniz)

Göbek eriten besinler;
Potasyum ağırlıklı besinler. Potasyum içeren besinler ise şu şekildedir: domates, ıspanak, brokoli, süt ürünleri, balık, kuru üzüm, bezelye.
Bol sıvı tüketin, günde en az 2 litre. Sabahları sade çay yerine yeşil çay ve türevlerini tercih edebilirsiniz.
Salatalarınızdan sirkeyi eksik etmeyin,
Kavun karpuz gibi bol lifli gıdalar tüketin,

UYARI: Günlük hayatınızda hareket halinde bir insan değilseniz, bu hareketleri yapmadan önce mutlaka vücudunuzu ısıtmanız gerekir. Hareketleri yaparken tıkanma noktasına geldiğinizde durmalı ve kademe kademe hareket sınırınızı arttırmalısınız.

Göbek Eriten Egzersiz Hareketleri
Aşağıda yer alan hareketler sadece göbeğinizi eritmekle kalmayıp, daha zinde ve sağlıklı bir vücut yapısına ulaşmanızı da sağlıyor.

BİSİKLET MEKİĞİ
bisiklet mekiği hareketi
Sırt üstü uzanın, ellerinizi kafanızın arkasında birleştirin. Yavaş hareketlerle sağ dizinizi kendinize doğru çekin, aynı esnada kafanızı sağa çevirerek kaldırın. Dirseğinizi dizinize doğru yaklaştırıp tüm vücudunuzu esnetin, değmesine gerek yoktur.

MAKAS HAREKETİ
makas hareketi ile göbek eritme
Hareketler arası 10’ar saniye dinlenmeyi unutmayın. Fakat bu süreyi daha fazla uzatmamalısınız.

Sırt üstü yatın, avuçlarınızın iç kısımları yere gelecek pozisyonda yanlara doğru uzatın. Beliniz ve üstte kalan kısmı boynunuz dahil tamamen sabit tutun. Bacaklarınızı tıpkı bir makas şeklinde hareket ettirmeye özen gösterin.

PLANK
PLANK hareketi
Dirseklerinizin üzerinde kalçanız havada duracak şekilde pozisyon alın. Yavaşça elleriniz üzerinde kalkmaya çalışın. Bunu dirsek-el şeklinde tekrarlayın.

ÇAKI HAREKETİ
çakı hareketi ile göbek eritme yöntemi
Bu hareket alt karını çalıştıran bir harekettir. Ellerinizi kalçanızın altına denk gelecek şekilde yere koyun. Bacaklarınızı mümkün olduğu miktarda yukarı kaldırmaya çalışın. Dik bir şekilde yukarıda durmasını sağlayın.

YAN BÖLGELERİ SIKIŞTIRMA HAREKETİ
YAN BÖLGELERİ SIKIŞTIRMA HAREKETİ
Bacaklarınızı omuz hizasında ve genişliğinde açıp, dik bir şekilde durun. Sağa sola dönerek diğer tarafınızı sıkıştırın. Ayakta yapacağınız bu hareket simit olarak adlandırdığımız kısmın erimesini sağlar.

TARTIDA BOL EKSİLER GÖRMENİZ DİLEĞİYLE..

Vicks ile Göbek Eritme Yöntemi TIKLAYIN

Bu yazı 241 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak