En Çok Tercih Edilen Cinsel İlişki Pozisyonu : Misyoner

Paylaş
 

Cinsel ilişki sırasında çiftlerin girdiği pozisyonların hemen hemen çoğunun birer ismi bulunuyor, genel olarak adı bilinmese de uygulanan bu pozisyonlar arasında en popüler olanı ise misyoner pozisyonudur. İsmi her ne kadar tanıdık gelse de çoğu çift bunun nasıl bir pozisyon olduğunu henüz net olarak bilmemekle beraber aslında çoğu zaman uyguluyor, bizde sizlere misyoner pozisyonu hakkında geniş bilgiler vererek bu merakınızı gidereceğiz.

Misyoner Pozisyonu Nedir?
Bu pozisyonu kısaca açıklamak gerekirse cinsel ilişki sırasında kadının sırt üstü şekilde altta erkeğin ise üstte olduğu pozisyona verilen isimdir. Temel seks pozisyonları arasında yer alan misyoner pozisyonu cinsel ilişki sırasında bir çok faydası bulunmaktadır. Şimdi sizlere misyoner pozisyonunun sağladığı faydaları liste halinde sunalım.
Doğal İlişki Meydana Geliyor

İlk cinsel ilişki deneyimi yaşayanların uyguladığı misyoner pozisyonu çiftlerin rahat ve doğal bir cinsel ilişki yaşamasına olanak tanıyor.

Gebelik Şansını Arttırıyor

Döllenmeyi daha hızlı bir hale getiren misyoner pozisyonu erkek spremlerinin kadın rahmine daha çabuk ulaşmasını sağlıyor. Gebelik düşüncesi olan kadınların mutlaka bu pozisyonu denemesi gerekiyor.

Çiftler Arası Uyumu Sağlıyor

Pozisyon gereği çiftler yüz yüze olduğu için ilişki sırasında duygusal bağ kuruluyor böylece çiftlerin duygusal yakınlıkları da artıyor.Daha Yüksek Haz

Özellikle kadınların ilişki esnasında orgazm olma şansını bir hayli yükselten misyoner pozisyonu aynı zamanda orgazm kalitesini de üst seviyeye çıkarmaktadır.

Kadınlar Seviyor, Erkekler İlgi Duymuyor

Yapılan araştırmalara göre misyoner pozisyonunu kadınlar oldukça beğeniyor çünkü daha duygusal ve romantik bir pozisyon ancak erkekler için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil, erkekler bu pozisyonda kontrolün tamamen kendilerinde olduğunu düşündüğü için pek sıcak bakmıyor.

Bu yazı 898 kere okundu.
Etiketler:
misyoner pozisyonu
  • Site Yorum

Bir yorum bırak