Emla Krem Nedir Nasıl Kullanılır?

Emla Krem Nedir Nasıl Kullanılır?
Paylaş
 

İngiltere ve İsveçli ilaç şirketlerinin bir araya gelerek kurduğu AstraZeneca firması, yeni ürettiği Emla isimli kremiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Üzerine sürüldüğü deri bölgesinde lokal anestezi etkisi yapan bu ilaç, özellikle ağda yaparken hissedilen şiddetli acıya karşı etkili çözüm sunuyor. Bunun yanı sıra dövme yaparken oluşan acıyı azaltabilmek yine Emla krem ile mümkün.

Her ne kadar doktorlar ve eczacılar tarafından tavsiye edilmiyor olsa da, deriyi uyuşturucu etkisinden dolayı Emla kremin erkekler tarafından geciktirici* olarak kullanımına rastlanabiliyor.

Emla krem nereden satın alınır?

Sağlık Bakanlığı internet üzerinden ilaç satımına katı yasak getirdiği için Emla kremi web siteleri aracılığıyla temin edebilmeniz ne yazık ki mümkün değil. Ancak üzülmenize hiç gerek yok, çünkü Emla krem çok yaygın kullanıldığı için hemen hemen tüm eczanelerde mevcuttur. Kremin fiyatı ise 57 TL’dir. Biraz pahalı olduğu gerçek, ancak ağda yaparken acı çekmemek için bu fiyatı gözden çıkaranların sayısı hiç de azımsanacak gibi değil.

Daha fazla alternatif satın alma önerileri de bulunuyor örneğin sahibinden, n11 ve gittigidiyor sitelerinde bu ürüne benzer kremler bulunuyor, emla krem fiyatı kadar pahalı olmayan ve hemen hemen aynı etkiyi yaratan güvenilir markaları da tercih edebilirsiniz.Emla Krem Kullananlar Yorumları

Kişinin cilt yapısına göre farklılık gösteriyor, kullandığımda belirli bölgelerim uyuşmamıştı

Sigortanın karşılamaması kötü olmuş ben kullanmayı düşünüyorum.

Deriye iyice temas ettiğinde işe yarayan bir krem

Yurt dışında oldukça ucuz olup tatil için geldiğim Türkiye’de çok pahalıya satın aldığım bir krem, etkili mi? Evet etkili.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce kullanıyorum memnunum.

Emla krem nasıl kullanılır?

Ağda yapılmak istenen bölgeye nohut tanesi kadar Emla krem sürüp eldiven yardımıyla kremi yaymak yeterli. Ardından streç filmle kremin sürülü olduğu bölgeyi kaplayıp 10 dakika kadar bekledikten sonra ağda işlemine başlayabilirsiniz. Kremin işe yarayıp yaramadığını, sürülü bölgeyi cimcikleyerek veya sert bir cisimle baskı uygulayarak test edebilirsiniz. Keza dövme yaparken Emla kremi kullanmak istiyorsanız yine aynı süreci tekrarlayabilmeniz mümkün.

 Tüy Dökücü Krem Zararları 

Ancak burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da var. Özellikle açık yara veya lezyonun görüldüğü cilt tabakası üzerine Emla kremi uygulamaktan kaçınmak gerekir. Gebe kadınların ilk 3 aylık süre zarfında Emla kremi kullanmaları da tavsiye edilmiyor. Kremin gözle temas etmemesine dikkat etmekte de fayda olacaktır.

Emla Krem Geciktirici Olarak Nasıl Kullanılır?

Deri üzerinde ‘his kaybı’ oluşturduğu için erkekler cinsel ilişki sırasında emla krem kullanabiliyor, tipik bir geciktirici krem etkisi gösteren bu ürün erkeklerin cinsel bölgesinde hissin azalmasını sağladığı için tercih edilmektedir. Bu konuda en merak edilen soru ise emla krem cinsel ilişki nasıl uygulanır? Şeklinde oluyor, cinsel bölgeye sürülüp bir süre bekledikten sonra his kaybı hissedildiğinde krem etkisini göstermiş oluyor.

Hatırlatma fayda var bu ürün geciktirici krem veya cinsel ilişkiler için uygun değildir.

Bu Ayın En Popüler Konusuna Göz Atın : En İyi Güneş Kremi Hangisi?

Bu yazı 499 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak