Dudak Dolgusu Nedir?

Paylaş
 

Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak istemeyen kadın var mıdır? Hiç sanmıyoruz, büyük çekici ve dolgun dudaklar her kadının hayalidir. Geçtiğimiz gün Kalıcı ve Dolgun Dudaklara Nasıl Sahip Olabilirsiniz? başlıklı bir yazı yazmıştık ancak bu makale biraz daha profesyonel ve estetik odaklı bir yazı olacak.

İnce dudaklara sahip olan ve dudak dolgusu yaptırmak isteyen kadınların ortak sorularının başında dudak dolgusu kalıcılığı geliyor, eğer profesyonel bir estetik merkezi ve bu alanda uzman biriyle çalışıyorsanız kalıcı dolgun dudaklara sahip olmanız mümkün. Evde uygulanan bazı yöntemler ile dudakları daha dolgun yapmak mümkün ama bunu yıllar boyunca korumak pek mümkün olmayabiliyor, kim her gün dudaklarını defalarca diş fırçası ile fırçalar ki? Bu aşamada devreye estetik merkezleri giriyor ve yağ transferi (enjeksiyonu) ile oldukça güzel dudaklara sahip olabiliyorsunuz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bir çok farklı yöntem ile dudak dolgusu yapılmaktadır, genel olarak bakıldığında lokal anestezi ile uygulanan bu işlem belki de estetik operasyonları arasında en kısa ve zahmetsiz olanlardan birisidir. Çoğu dudak dolgusu ortalama 15 dakikalık bir işlemle gerçekleşmektedir.

Dudak dolgusu isminden de anlaşılacağı gibi dolgu mantığı ile uygulanmaktadır, çeşitli iğneler ile hyaluronik asidi dudak içerisine enjekte edilir. Asit kelimesine takılmayın hyaluronik vücudumuzda bulunan zararsız bir asittir ve yaş ilerledikçe vücut bunu salgılamayı azaltır böylece dudak gibi sürekli hareket halinde olan bölgelerimizde incelmeler görülür.Tıpkı diğer estetik işlemlerde olduğu gibi dudak dolgusu da dudağın farklı bölgelerine uygulanmaktadır özellikle üst dudağı ince olan ve daha çekici bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar üst dudak dolgusu yaptırıyor. Güzelleşme adına yapılan estetik operasyonun en belirgini ve dikkat çekici olanı şüphesiz dudak dolgusudur, tabi konu güzelleşme olunca bu bu işlemin kadınlara yapıldığını belirtmemize gerek yok kadınların bu operasyonda istediği en büyük özellik ise doğal dudak dolgusuna sahip olmaktır.

Dudak Dolgusu Sonrası

Dolgu yaptırmadan önce insanlar en çok sonrasında nasıl bir görünüm olacağını merak ediyor. Seçtiğiniz doktor sizin nasıl bir dudak yapısına sahip olduğunuzu belirterek işlem sonrasında nasıl bir dudağa sahip olacağınızı belirtecektir geçtiğimiz aylarda televizyonlarda dudak dolgusu yaptıran hemşire haberinizi hepiniz duymuşsunuzdur yanlış doktor seçimi sonrasında bir çok ciddi sorunla karşı karşıya kalınmaktadır.

Dudak dolgusunun bilinen her hangi bir yan etkisi bulunmuyor, işlem sonrasında dudak bölgesinde uyuşukluk ve hafif morluklar ise geçici olarak yaşanmaktadır.

Geçici his kaybı ise bir kaç gün içerisinde düzelmektedir. Dudak dolgusu yapılırken uyuşturucu kremler kullanıldığı için her hangi bir acı hissi oluşmamaktadır.

Dudak Dolgusunda Uzman Hekimler

Türkiye’nin bir çok şehrine dudak dolgusu yapılmaktadır. Gerek forumlarda gerekse sosyal medyada uyguladığı dudak dolgusu işlemleri ile adından sıkça söz ettiren hekimler merak ediyor musunuz? İşte size önerebileceğimiz doktorlar;
Barış Çakır
Güncel Öztürk
Ebru Durmuş

Dudak Dolgusu Yaptıranlar Ne Diyor?

Türkiye’nin en eski ve aktif sözlüğü Ekşi Sözlük yazarlarının dudak dolgusu hakkındaki yorumlarını merak ediyor musunuz? İşte dudak dolgusu hakkında sözlük yazarlarının düşünceleri;

Güzellik açısından takıntılı olanların sıkça yaptırdığı estetik türü, psikolojik olarak insan kendini daha iyi hissediyor fakat sağlık açısından kattığı her hangi bir avantaj bulunmuyor.

Televizyon kanallarında satılan evde uygulanan dudak dolgusu aletlerinden sonra büyük ivme kazanan bir estetik türü haline geldi.

Sırf Instagram’dan resim paylaşmak için yaptırılan bir işlem gibi duruyor. Ne yalan söyleyeyim bazı kızlarda gerçekten çok güzel duruyor.

İnsanın yüz tipini ciddi anlamda kötü yönde değiştirdiği ortada oldukça yapmacık duruyor ve ne yazık ki kalıcı bir işlem değil.

Dudak estetiği işlemi gerçekleştiren doktorlar genellikle geçici dudak dolgusu yapmaktan yana bunun nedeni ise dudak bölgesinin oldukça hareketli ve esnek yapıya sahip bu yüzden her ne kadar kalıcı olarak görülse de uzun vadede etkisini yitirmektedir.

Bu yazı 221 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak