Doğum Sonrası Çatlaklar İçin Kesin Çözüm

Paylaş
 

Kadın vücudunda büyük değişimlere neden olan hamilelik döneminde en sık görülen sorun ise deride oluşan çatlaklardır. Genellikle meme, basen ve kalça bölgelerinde oluşan bu çatlaklar için evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri sizler için araştırdık.

Hemen hemen her doğum yapan kadında oluşan çatlaklar için bir çok kişi estetik merkezlerinde bu sorunun giderilmesi için operasyonlar yaptırmaktadır. Vücutta oluşan bu çatlaklıklar aynı zamanda aşırı kilo alıp verme durumlarında da yaşanabiliyor, doğada bulunan bir çok yağ ve bitkisel karışımlar ile doğum sonrası çatlaklar için kesin çözüm bulabileceğinizi biliyor muydunuz?

Hamile kadınlarda ilk deri çatlağı belirtileri 12. hafta ile birlikte başlar, karnın genişlemesi ile oluşan çatlaklıklar doğum sonrasında da devam etmektedir. Maalesef bu çatlaklar spor ve diyet yaparak geçmemektir.

Doğum Sonrası Çatlaklar İçin Özel Formül
Eğer sizinde gebelik döneminde oluşan ve hala geçmeyen, özellikle karın ve bacaklarınızda oluşan çatlaklar varsa Suna Dumankaya’nın önerdiği tarifi uygulayabilirsiniz. Çatlakları büyük ölçüde azaltmak için bir kap içerisine aynı ölçüde fındık, havuç ve badem yağı ile bir miktar limon suyunu karıştırın ardından çatlakların olduğu bölgeye masaj yaparak sürün, bir hafta boyunca her gün bu işlemi tekrar edin.

Doğum Sonrası Karın Bölgesinde Oluşan Çatlaklar
En zor ve kötü gözüken çatlak türüdür. Karın bölgesi sürekli hareket halinde olduğu için bu bölgedeki çatlaklıklar yaşın ilerlemesi ile daha derin bir hale gelebilir. Ancak aşağıda vereceğimiz formül sayesinde en azından bu çatlakları engelleyebilir ve azaltabilirsiniz.  • 1 Kaşık Kakao Yağı
  • 1 Kaşık Ozon Yağı
  • 1 Kaşık Kantaron Yağı
  • 1 Kaşık Vazelin
Tüm malzemeleri bir kap içerisine karıştırıp çatlak oluşan bölgeye masaj yaparak sürün.

Doğum Sonrasında Kollarda Oluşan Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm
Kollarda oluşan doğum çatlakları için hazırlanan özel formül sayesinde kısa bir süre içerisinde sizde çatlaklardan kurtulabilirsiniz, bu işlemi uygulamadan önce cildiniz temiz olması gereklidir.

Malzemeler
25 Gr. Kakao Yağı
25 Gr. Badem Yağı
25 Gr. Kayısı Yağı
25 Gr. Gliserine
10 Gr. Keten Yağı
Zeytinyağı
Kantaron Yağı ve Çörek Otu

Yukarıda yer alan karışımı bir kap içerisinde karıştırıp sürün zamanla çatlakların azaldığını görebilirsiniz.

Lazerle Çatlak Tedavisi
Cildin altında yağ dokusunun fazla olduğu yerlerde çatlakların oluşma ihtimali oldukça yüksektir. Özellikle göğüs, kol, basen ve karın bölgesinde bu nedenle doğum sonrası çatlak oluşumu gerçekleşir.

Cerrahi işlemlerin bile çoğu zaman yetersiz kaldığı bu bölgeler için günümüzde lazer lipoliz uygulanmaktadır. Bir diğer ismi de yağ emme olan bu tedavi şeklinde cildin derin oldukça alt tabakasına inilip daha fazla başarı oranı yakalanmaktadır.

Mini Karın Germe Estetiği Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

 

Bu yazı 221 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak