Diyet Yaparken Daha Fazla Kilo Mu Alıyorsunuz?

Paylaş
 

Diyet yaparak zayıflama günümüzde doğal bir şekilde zayıflama yollarından birisidir. Ancak zayıflamak isteyen insanlar genelde diyeti araştırarak değil genelde kulaktan doğma bilgiler ile yapmaktadırlar. Aslında diyet yapmak istediğinizde, zayıflamak istediğinizde daha çok araştırarak bilgilere ulaşmanız sizin açınızdan daha doğru olacaktır. Çünkü bazı insanlar kulaktan doğma bilgiler ile maalesef yanlış tercihler yaparak zayıflamak yerine kilo alabiliyorlar. Bu insanlar arasına sizler girmeyin.

Diyetisyenlere danışmadan zayıflama ile ilgili sürece girmeye çalıştığınızda, diyetinizde bulunan bitkisel çayları tüketmeniz sizin için hem yararlı hem zararlı olabilir. Bu yüzden başlamak istediğiniz herhangi bir diyet için öncelikle diyetisyeninize danışmalısınız. Bazı çayların içerdiği besinler ağır olmasından dolayı yan etki yaratabilir; kas zayıflığı, bağırsak ağrıları, karnınızda şişlik vs. gibi yan etkiler yaratabilir.

Bünyenize artık bu saatten sonra şekerli besinleri, içecekleri ve hamurlu tatlı çeşitlerini sokmaktan vazgeçin. Çünkü bu besinler artık vücudunuzda bir depo edecek olup maalesef kısa sürede sizlere kilo aldıracaktır. Bu yüzden her zaman yediklerinize dikkat edin. Hele ki akşam saatlerinde şekerli, hamur gıdalar, yağlı besinler tüketmekten uzak durmalısınız.
Eğer ki salata seviyor ve salatalarınızı genelde devamlı bol yağ katarak tüketiyor, aynı zamanda mayonez ve bu türde soslar da süslüyorsanız o halde sizler zayıflamayı aklınızdan çıkartın. Çünkü zayıflamak isteyen bir birey böyle bu tarzda ki sosları salatasına katarak olumlu şekilde zayıflamayı başaramaz.

Pizza yemeyi seviyorsanız eğer o halde pizzanızın kalın hamurlu olmasından kesinlikle vazgeçmelisiniz. Aynı zamanda peynirinin bol olması, jambonun bol olması, sucuk ve sosisli gibi kilo aldıracak besinlerin de bolca olması sizlere fazlaca kilo aldıracaktır.

Pizza dışında mısır patlaması, patates gibi yağlı besinler de tüketmek oldukça zararlıdır. Hem kolesterol konusunda olumsuz sonuçlar çıkartacaktır hem de zayıflamanız ile ilgili maalesef problemler oluşacaktır. Bu yüzden her zaman sizlere önerimiz bu besinlerden uzak durarak sağlıklı yaşamın ilk adımlarını atmaya başlamanızdır.Bu yazı 83 kere okundu.
Etiketler:
diyette kilo almak
  • Site Yorum

Bir yorum bırak