Differin Jel Sivilce Kremi Faydaları ve Kullanımı

Differin Jel Sivilce Kremi Faydaları ve Kullanımı
Paylaş
 

Bugüne kadar Pembe Sihir ekibi olarak sizlere etkisi kanıtlanmış bir çok sivilce kremi ve tarifi verdik, sunduğumuz sivilce kremlerinin arasına Differin Jel’in olmaması bir çok ziyaretçimiz tarafından belirtilince bizde gerçek anlamda sivilceler için etkili olan Differin Jel kremi tanıtmaya karar verdik. Doktorlar tarafından özellikle orta ve başlangıç seviyesindeki sivilce oluşumlarını önlemek için tercih edilen Differin Jel krem cildin soyulmasını ve yeni temiz bir cildin elde edilmesini sağlayan içerisinde A vitamininin yanı sıra akne oluşumunu önleyen adapalen isimli madde bulunmaktadır. Güçlü bir formüle sahip olduğu için mutlaka doktor kontrolünde ve kullanım talimatına uygun şekilde sürülmesi gereken Differin Jel cilt üzerindeki sivilceli yapıyı öncelikle soyar ve ardından temiz ve sivilcesiz bir cilde kavuşmanızı sağlar.

Differin Jel Sivilce Kremi Ne İşe Yarar?

Sivilce ve akne sorunları olan ciltlerin tedavisinde kullanılan bu ürün yüzünüzde oluşan ve uzun süredir azalmayan iltihaplı akneleri kısa sürede kurutması ile başarısını kanıtlamıştır. Yüzde görülen kırmızı, içi dolu ve şişlik yapan sivilce türlerinin yok edilmesinde kullanılan Differin Jel sivilce kremi sadece yüz için değil özellikle ergenlik dönemiyle başlayan sırt, kol ve vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan sivilceler içinde tercih edilmektedir. İçerdiği bileşenler nedeniyle bu kremin kullanımı genellikle gece yapılmalıdır ayrıca sivilce için bu kremi tercih ediyorsanız sürdükten sonra ve önce kesinlikle başka bir krem kullanmamalısınız.

Differin Jel Sivilce Kremi Kullanımı

Kremin etki göstermesi ortalama 4 haftalık bir süreyi bulabilir bu nedenle kısa süre kullanıp bırakmak sivilcelerin artmasına ve daha kötü bir duruma gelmesine sebep vermektedir. Doktorunuzun size önerdiği şekilde kullanmanız gereken Differin Jel sivilce kremini mutlaka günde 1 kez nohut büyüklüğünde ve temiz bir cilde uygulamalısınız. Cildi soyma özelliği olduğu için sadece sivilceli olan bölgeye değil cildin tamamına sürmelisiniz. Dudak, göz ve burun deliklerinize gelmemesine özen gösterip işlem bittiğinde ellerinizi mutlaka güzelce durulamalısınız.

Differin Jel Sivilce Kremi Yan Etkileri Neler?

Bu ürün adapalen içerdiği için aşırı kullanımında cilt başta olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir. Başlıca görülen yan etkileri ise şunlardır;  • Ciltte kuruluk, yanma ve kaşıntı
  • Göz ve çevresinde tahriş
  • Sivilcede artış
  • Mide bulantısı

Kremin düzenli kullanımında her hangi bir yan etki görülmemektedir, eğer yukarıda yer alan yan etkileri uzun süreli yaşıyorsanız mutlaka ilaç kullanımına ara vermeli ve doktorunuza başvurmalısınız. Krem cilt yaraları için iyi olmamakla beraber sedef veya egzamalar için kullanılması önerilmemektedir.

Differin Jel Sivilce Krem Hakkında Merak Edilenler

Her ürün tanıtımında yaptığımız gibi Differin Jel sivilce kremi hakkında kullanıcı görüşleri ve kullanmak isteyenlerin sorduğu soruları tek bir başlık altında topladık.

Differin Jel sivilce kremi hamileler kullanabilir mi?
Bileşenleri arasında yer alan Adepalen genel olarak hamile kadınlar için uygun görülmemektedir. Gebelik riski olan kadınların kremi kullanmayı bırakması gerekmektedir ancak emziren anneler bu kremi doktor izni ile kullanabilir.

Differin Jel sgk karşılıyor mu?
Doktorunuz reçeteli olarak yazdıysa SGK tarafından karşılanmaktadır. Ürün reçetesiz olarak satın alınabilir bu durumda ücret ödenmektedir.

Differin Jel sivilce çıkarır mı?
Ürünün tedavi şekli öncelikle vücutta bulunan tüm sivilcelerin dışarı atılmasını sağlamaktadır bu nedenle tedavinin ilk haftalarında sivilce artışı gözlemlenirken sonrasında azalma yaşanır.

Differin Jel sivilce izlerini ve cilt lekelerini yok eder mi?
Cildi soyma özelliği olduğu için tam olmasa da sivilce izlerini yok etme özelliğine sahiptir ancak cilt üzerinde bulunan diğer lekeler için her hangi bir faydası bulunmamaktadır.

Differin Jel sivilce kremi siyah noktalar için etkili mi?
Sivilceler gibi siyah noktaların yok edilmesinde etkilidir ancak siyah noktaların tedavisinde süreç daha uzundur.

Differin Jel Sivilce Kremi Kullanıcı Yorumları

Ürünü kullanan bir çok kişi olumlu yorumlarda bulunmuştur hatta bir çok kişi mucize etkiye sahip olduğunu belirtmektedir. Bizde sizler için başta Differin ekşi yorumları olmak üzere çeşitli platformlardaki yorumları derledik.

Doktor tavsiyesi ile kullandım hatta kremi sürdükten sonra makyaj bile yapabiliyorum. Şuan ikinci ay ve gözle görülür şekilde fark etti.

İlk kullanımda sivilcelerim arttı ardından küçülmeye başladı şuan ise tamamen bitmek üzere gerçekten önerildiği kadar etkili diyebilirim.

Geceleri kullanılması öneriliyor ben sürekli kullanmadım bazen sivilce çıkınca üzerine sürüp yatıyorum ertesi güne geçmiş oluyor.

Kuru ciltlerde ciddi kaşıntı ve soyulma yapıyor nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederim.

Uzun yıllardır sivilce sorunu ile boğuşuyorken gerçekten işe yarayan bir krem bulmanın verdiği mutluluk paha biçilemez.

Differin Jel Sivilce Krem Fiyatı

Ürün fiyatı 16 ile 27 TL arasında farklılık göstermektedir.

Bu yazı 10 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak