Deodorant Lekelerini Çıkarma Yöntemleri

Deodorant Lekelerini Çıkarma Yöntemleri
Paylaş
 

Giymekten zevk aldığımız koyu renkli kıyafetlerimizde oluşan deodorant lekeleri oldukça sinir bozucu ve kötü bir görünüme sebep oluyor hatta kıyafetleri tekrar giymek bile istemiyoruz ama bu sorunu çözecek bir çok doğal yöntem bulunuyor. Yapmanız gereken tek şey editörümüz Aysu GÜNGÖR’ün Pembe Sihir ziyaretçilerine özel olarak hazırladığı tarifleri uygulamak olacak, işte oldukça etkili ve kesin sonuçlar alabileceğiniz deodorant lekelerini çıkarma yöntemleri.

Beyaz Sirke
Sirkenin ne kadar mucizevi bir ürün olduğunu sitemizde defalarca yazmıştık, deodorant lekeleri için beyaz sirke oldukça işe yarayan bir temizleme yöntemidir. Bunu uyguladıktan 12 saat sonra lekelerden kurtulabileceksiniz.

Malzemeler
1 bardak beyaz sirke
4 bardak su
Çamaşır deterjanı
Fırça

Uygulama
4 bardak suyun içerisine beyaz sirkeyi döküp iyice karıştırın, fırça yardımı ile deodorant lekesi olan bölgeyi ovalayın. son olarak bir süre daha (ortalama 1 saat) hazırladığınız suyun içerisinde deterjan ekleyip kıyafetinizi bekletin.

Soda
İçerdiği güçlü bileşenler sayesinde bir çok lekenin çıkmasında tercih edilen soda kıyafetlerde olduğu gibi cilt üzerinde de etkilidir. Hazırladığınız bu basit karışımla deodorant lekelerini hızlı bir şekilde çıkarabilirsiniz. Bu yöntemin en büyük özelliği ise 1-2 saat içinde kesin sonuçlar alabiliyor olmanızdır.Malzemeler
Yarım bardak su
Bir çay bardağı soda
Çamaşır deterjanı
Diş fırçası yada fırça

Uygulama
Bir kap içerisinde su ile sodayı döküp macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından fiş fırçası yardımı ile lekeli olan bölgelerinizi fırçalayın, eğer leke büyük ve derinlemesine ise bir kaç saat deterjanlı su içerisinde bekletebilirsiniz. Tüm işlemlerin ardından çamaşır makinesinde kısa yıkama yapın, ipucu; bu işlem aynı zamanda kıyafetlerinizden dolayı oluşan koltuk altı kokusunu da önlemektedir.

Limon Suyu
Limon Suyu ile kıyafet lekesi çıkartma
Tıpkı soda gibi limon suyununda güçlü bir leke çıkarıcı olduğunu biliyor muydunuz? Yüzünüzdeki sivilceler için kullanabileceğiniz gibi kıyafetlerinizdeki lekeler içinde limon suyunu kullanabilirsiniz.

Malzemeler
1 bardak limon suyu
Tuz veya sirke

Hazırlanışı
Limon suyunu lekeli olan bölgeye uygulayıp üzerine tuz veya sirke dökün bir süre beklettikten sonra (ortalama 60 dakika) durulayın.

Aspirin
Bu fikir biraz sıra dışı gelebilir ancak oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Sadece bir kaç saat içerisinde kıyafetinize zarar vermeden lekelerden kurtulabilirsiniz.

Malzemeler
5-6 tane aspirin
1 bardak su
Çamaşır deterjanı
Kova
Fırça

Uygulama
Aspirinleri toz haline getirmek için iyice ezin ve üzerine biraz su döküp hamur kıvamına getirin. Hazırladığınız bu karışımı kıyafetinizdeki lekeli yerlere sürüp yarım saat bekletin bu uygulamayı kıyafetinizi yıkamak istemiyorsanız tamamına uygulayabilirsiniz doğal bir deterjan niteliğindedir.

Size özel olarak önerdiğimiz bu yöntemleri hem renkliler hemde beyaz kıyafetleriniz için güvenle kullanabilirsiniz. Beyaz renkli kıyafetlerinizde genellikle sarı renkte lekeler oluşmaktadır, bu karışımları uygulamadan önce soğuk suyla yıkayın. Birden fazla yöntemi aynı anda kullanmayın, uygulamadan sonra kıyafetlerinizi güzelce durulayıp giymenizi öneriyoruz.

Bu yazı 81 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak