Contractubex Krem Kullanımı Faydaları ve Fiyatı

Contractubex Krem Kullanımı Faydaları ve Fiyatı
Paylaş
 

Krem ve jel olarak kullanılan Contractubex isimli bu ilaç başta yara izi olmak üzere, ciltte oluşan deformasyonları düzelterek sorunları etkili bir şekilde çözmektedir. Doktorlar tarafından en çok önerilen yara kremlerinin başında gelen Contractubex izlerin daha çabuk iyileşmesinde önemli rol oynayarak cildin daha sağlıklı olmasını sağlar. Zarar görmüş cilt dokusunun sağlıklı bir şekilde onarılmasını sağlayan Contractubex krem ayrıca bu izlerin tamamen ortadan kalmasına da yardımcı olmaktadır.

contractubex ne işe yarar
Bu krem temel olarak cilt üzerinde oluşan deformelerin giderilmesinde önerilmektedir. Bununla birlikte contractubex sivilce izi ve çeşitli cilt sorunlarından dolayı oluşan izlerin tedavisinde de kullanılan etkili bir kremdir. Ayrıca hafif derecede oluşan yanıklar, ameliyat izleri, kaza sonrası oluşan izler, yaşlılığa bağlı oluşan kırışıklıklar içinde son derece etkili bir ürün olarak bilinmektedir. Cilt üzerinde sonradan oluşan izlerin kapatılmasına hız kazandıran contractubex kremi doktor tavsiyesi ile kullanmanızda yarar var. Akneden dolayı oluşan kırmızı görünümü ve sivilcelerin ellenmesi veya patlatılması sonrasında oluşan izleri yok etmektedir.

contractubex nasıl kullanılır
Kremi kullanırken doktorunuzun önerdiği şekilde uygulamak en doğru yöntem olacaktır. Özellikle ameliyat ve yanık izlerinde kullanılacaksa günde iki defa uygulanması önerilmektedir, ilacı daha sık ve fazla kullanmak tedavi sürecini hızlandırmaz aksine olumsuz etkiler doğurabilir.

Bu kremi eski veya yeni oluşmuş sorunlu bölgeleriniz için gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz. Özellikle aşırı kilo verenlerde görülen cilt çatlakları içinde etkili bir krem olduğu için doğum yapan kadınlar doğum sonrası çatlakları için kullanmaktadır.

Alternatif Yöntem : Doğum Sonrası Çatlaklar İçin Kesin Çözüm TIKLA ÖĞRENKremi temiz bir pamuk yardımı ile ince bir tabaka halinde sürüp üzerini yine temiz bir bez ile kapatırsanız daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı sivilce izleriniz için yapacaksanız mutlaka gece yatmadan önce sürmelisiniz çünkü contractubex krem güneş ışınlarına karşı duyarlıdır ve güneşe çıktığınızda rahatsız edici kaşıntı ve cilt sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Kremi sürdükten sonra en az 1 saat ilgili bölge üzerinde durması gerekmektedir bu yüzden sürdükten sonra bir süre yıkamayın ve farklı bir krem kullanmayınız.

contractubex krem fiyat
Almanya’dan ithal edilen krem reçete ile satılmaktadır ve 2018 yılı satış fiyatı 53.57 TL’dir. Kremi eczanelerden temin edebilirsiniz. Her ne kadar doktorlar tarafından reçete ile satılıyor olsa da kullanmak isteyenlerin en çok sorduğu soruların başında contractubex sigorta karşılıyor mu? Şeklinde oluyor, ancak bu kremi sigorta karşılamamaktadır. Contractubex kremi cildiye doktorları genellikle yara izleri için uygun görüp yazmaktadır.

Contractubex Jel Prospektüs
Ürünün prospektüs bilgilerini buraya tıklayıp ulaşmanız mümkün.

contractubex yan etkileri
Aşırı dozda ve yanlış şekilde kullanılmadığı sürece bilinen her hangi bir yan etkisi bulunmamakla beraber içeriğindeki etken maddelerine alerjisi olan kişilerde ağırlıklı olarak uygulanan bölgede kaşıntı, kızarıklık, şişlik hissi ve boğaz ağrısı, yanma ve ateş görülebilir bu gibi etkiler durumunda en yakın süre içerisinde doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Contractubex kremi açık yaraların üzerinde kullanılması uygun görülmemektedir. Ayrıca hamile ve emziren kadınların kullanması uzmanlar tarafından önerilmemektedir.

Contractubex krem kullananlar
Krem oldukça popüler ve pek çok kişi tarafından öneriliyor genellikle altı ay içerisinde sonuç alan kullanıcıların yorumları ise şu şekilde;

Etkisini hemen göstermese de bir süre sonra yara izlerini yok ettiğine şahit oldum.

Doktor önerisi ile uzun zamandır kullanıyorum yüzümdeki ameliyat izini gözle görülür oranda azalttı.

Ben jel olanını sivilce izlerim için kullanmıştım sonuç oldukça olumlu oldu.

kremin en güzel yanı kokusu. Bunun yanında sivilce izleri için gerçekten ideal bir ürün.

2011 yılında madecassol kremi kullanıp sonuç alamayınca bu kremi denedim bence bu ondan çok daha iyi ve etkili.

Benzer Ürünler
Clindoxyl Jel -> Sivilce izleri için

Bacoderm Krem -> Sivilce ve akneler için kullanılmaktadır

Travazol Krem -> Vücuttaki tüm sivilceler için kullanılır

Bu yazı 128 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak