Cinsel Gücü Arttıran Yiyecekler

Paylaş
 

Cinsel arzu ve gücü arttırmanın en doğal yolu doğal gıdalardır, bir çok yiyecek vücudunuzdaki libidonun yükselmesini sağlamaktadır. Pembe Sihir ekibi olarak sizlere cinsel gücü arttıran yiyeceklerin neler olduğunu maddeler halinde belirtiyoruz. Bu yazımızdaki gıdaları tüketerek cinsel gücünüzü arttırabilirsiniz.

Libido Nedir?
Erkek ve kadınlarda farklı bölgelerde bulunan ve özellikle kadınlarda oldukça karışık bir yapıya sahip olan libido fiziksel ve duygusal anlamda ikiye ayrılmaktadır. Erkeklerde ise testosterondan başlamaktadır.

İstiridye
İçerdiği yoğun çinko sayesinde kadınlarda progesteron hazırlanmasını ve libidoyu yükseltir.

Şili Biberi
Vücuttaki sinir uçlarını uyarma ve nabız yükseltme özelliği olan kapsaisin ayrıca bibere acı tadı veren bir maddedir. Vücuttaki endorfinleri özgür bıraktığı için cinsel arzuları da arttırıyor.

Çikolata
Heyecan ve libido artmasını sağlayan çikolata özellikle kadınlarda mutluluk hormonlarının da artmasını sağlayan cinsel gücü olumlu yönde etkileyen yiyecekler arasında.Balık
Sağlıklı kan akışı cinsel ilişki sırasında alınan hazın artmasını sağlar. Balık tüketimi hem kalp atışını düzenli hale getirirken hemde libido artmasını sağlar.

Testosteron miktarı libidonun ve cinsel gücün artmasını sağlar, vücut için en önemli besin kaynağı Çinkodur ortalama erkeklerde günlük 11 mg iken kadınlarda bu miktar 8 mg’dır.

İlginizi Çekebilir Diye Düşündük :

Bu yazı 151 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak