Cildinize İyi Gelecek Şifalı Bitkiler

Paylaş
 

Cildinizin güzel gözükmesi için kozmetik sektörüne tonlarca para yatırmanıza gerek yoktur. Cildinizi güzelleştirmek için en güzel, en verimli ürünler aslında doğada mevcuttur. Bunlar yapay kozmetik ürünlerindne çok daha fazla yarar sağlamaktadır.

Sivilcelere Faydalı Olan Kekik!
Özellikle genç kızların başlarının belası olan sivilce için en önemli silah kekiktir. Doğal yollarla kekik kullanarak sivilceleri çok kısa sürede kurutabilirsiniz. Ciltte sivilceli olan kısma kekik buharı uygulandığında sivilceler kısa sürede kurumaktadır. Ayrıca her gün cildinize 10 dakika buhar banyosu yaparsanız cildinizin daha sağlıklı olacağını gözlemleyebilirsiniz. Buhar banyosu için hazırladığınız kaynamış suyun içine bir tutam kekik atıp demlenmesini bekleyin. Bu süreçte bir havlu yardımıyla buharın kaçmasını engelleyerek bekleyin.

Cildin Gençleşmesine En Önemli Etki Yapanlardan Elma!
Kırışıklıklar bir çok insanın baş belasıdır. Eğer ki kırışıklıklarınız hızla artıyorsa önüne geçmek için elmadan yararlanabilirsiniz. Özellikle yeşil elma kırışıklıkların bir numaralı düşmanıdır. Yeşil elmayı soyduktan sonra kabuklarını cildiniz üzerinde yarım saat bekleterek yeşil elmadan faydalanabilirsiniz. Bunu sürekli uyguladığınızda bir süre sonra kırışıklıkların gittikçe azaldığını fark edebilirsiniz. Normal gün içerisinde de elma yemeniz cildinizin beslenmesinde önemli rol sağlayacaktır. Ayrıca yeşil elmanın bir diğer faydası ise göz altı morluklarınadır. İnce dilim kesilmiş yeşil elmaları gözünüzün altında 1 saat civarında bekletirseniz yavaş yavaş gözaltı morluklarınızdan da kurtulduğunuzu görebilirsiniz.

Gözaltı Morluklarına Karşı da Yeşil Çay!
Göz altı morlukları oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Fakat bunun da 1 numaralı düşmanı yeşil çaydır. Yeşil çayı içtikten sonra demiyle de gözlerinize pansuman yapabilirsiniz. Yapmaya başladıktan bir süre sonra göz ve çevrenizin düzelmeye başladığını göreceksiniz.

Yeşil çayda bulunan E vitamini aynı zamanda cildin sıkılaşmasına da yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra sakinleştirici etkisi de vardır. Gün içerisinde tüketilen yeşil çay sizi stresten de uzaklaştıracaktır.Cildinizi Yenileyen Maydonoz!
Cildinizde kuruma, soyulma vb gibi istenmeyen olaylar varsa ve cildinizin eski sağlığına kavuşmasını istiyorsanız maydonoz tüketmeniz gerekmektedir. Maydonozu taze şekliyle yemek cildinize tazelik verecektir. Bunun yanı sıra geceleri yatmadan önce suratınızı maydoonz suyu ile yıkarsanız cildinizde bulunan gözenekler açılır, cildiniz nemlenir ve daha sağlıklı temiz bir görüntüye kavuşmuş olur.

Ayrıca maydonoz yardımı ile yapılan cilt maskesi de siyah noktaların bir numaralı düşmanıdır. Maydonoz maskesi maydonuzu iyice kıydıktan sonra yoğurtla beraber karıştırılarak yapılır. Krem kıvamına gelen bu maske cilde sürülerek 30 dakika beklendikten sonra temizlenir.

Bu yazı 84 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak