Burundaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Paylaş
 

Estetik bir görünüm açısından oldukça kötü gözüken burun üzerindeki siyah noktalardan doğal yöntemlerle kurtulabileceğinizi biliyor musunuz? Sağlık açısından pek fazla bir zararı olmasa da görüntü açısından öz güven eksikliğine neden olan siyah noktalar, deri altında bulunan fazla yağın cilt üzerinde bulunan ölü deriyle birleşmesi sonucu oluşur. Yağ miktarı arttıkça cilt üzerindeki açık gözenekleri tıkar ve ortaya kötü bir görüntü çıkar. Yağlı ciltlerde daha çok görülen siyah noktalar, kirli ciltlerde havasız kalan bölgelerde ve sıvı tüketimi az yapan kişilerde ortaya çıkan bir sorundur.

Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

En basit ve geçici çözüm yolu olan sıkma işlemini kesinlikle önermiyoruz. Siyah noktalar sıkılarak geçtiği sanılsa da uygulanan bölgede iz bırakır ve aynı noktada tekrar çıkar ayrıca cilt üzerinde büyük deformeler oluşturur ve şişlikler meydana gelir, bunun yerine sizlere daha doğal ve etkili yöntemler sunacağız.

İnsan vücudunda daha çok burun, alın ve çene bölgesinde oluşan siyah noktaları en aza indirmek için cildinizi her zaman temiz ve bakımlı tutmalısınız. Bunun yanı sıra siyah noktaların olduğu bölgeyi yumuşatarak tamamen doğal yollarla vücuttan atabilmeniz için buhar maskesi yapabilirsiniz. Böylece siyah nokta olan bölgedeki gözenekler temizlenir ve hava alır.

Cilt lekelerinden kurtulmak ve cilde daha parlak bir görüntü vermek için limon suyunu kullanabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise limon suyunu hazır değil kendiniz hazırlamanız gereklidir. Pazardan alacağınız limonları evde sıkarak hazırladığınız limon suyunu siyah noktaların olduğu bölgeye sürün ve bir süre bekleyin, oldukça doğal ve kalıcı bir yöntem olan limon suyu sayesinde siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Öneri : Limon suyu, bal ve sirkeyi karıştırarak harika bir karışım yapabilirsiniz ve cildinize 10 dakika boyunca uygulayabilirsiniz.Siyah noktalar için oldukça etkili bir yöntem olan çemen otu da yapılacak özel bir karışım ile çok daha etkili bir hale gelebiliyor. Çemen otu yaprakları bir kap içinde suyla karıştırıp ezin macun kıvamına geldiğinde siyah noktaların olduğu bölgeye masaj yaparak sürün bu işlemi bir hafta boyunca her gece düzenli olarak uygulamanız gerekiyor.

Bir diğer yöntem ise soğan ve sarımsak suyu ile yapılan tedavi yöntemidir. Bir çok hastalığa ve cilt sorununa iyi geldiği kanıtlanan sarımsak veya soğan suyunu siyah noktanın olduğu bölgeye 10 dakika boyunca sürüp bekletin işlem bittikten sonra soğuk suyla yıkayın.

Gece yatmadan önce uygulayabileceğiniz kişniş otu ve zerdeçal tozu karışımını yüzünüze maske yaparak uygulayın. Ortalama bir hafta boyunca yaparsanız etkisini görebilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Bunları Yapmayın

Doğal yöntemler her zaman sağlıklı ve etkilidir tıpkı siyah noktalarda olduğu gibi diğer sağlık sorunlarınızı da doğal yöntemler kullanarak çözebilirsiniz. Örneğin siyah noktaları gidermek için kullanılan siyah nokta çıkarma aletleri, kimyasal ürünler, fondötenle kapatma çabaları siyah noktalarınızı kesinlikle azaltmayacağı gibi farklı cilt sorunlarına neden olabilmektedir.

Bu yazı 581 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak