Burçlara Göre Kapsamlı Karakter Analizi

Paylaş
 

12 burcunda farklı karakter özelliklerine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Kadına özel bölüm sorumlumuz Aysu GÜNGÖR tüm burçların karakter analizini sizler için açıklıyor. Burcunuza göre geniş kişilik analizinizi detaylı olarak bu sayfada bulabilirsiniz.

Koç Burcu
koç burcu
Koç kadını, ilişkilerinde yalan ve aldatma dışında asla partnerlerini yarı yolda bırakmayan bir yapıya sahiptir. Fakat koç erkekleri tıpkı ismini aldığı canlı gibi oldukça dik kafalı olmaktadır. Özellikle ‘her şeyi ben bilirim’ havaları, her tartışmada haklı olma çabaları ise bazen gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Altıncı hisleri oldukça kuvvetli olan koç burçları denildiğinde akla ilk gelen şey ise inatçı olmalarıdır.

Uğurlu günleri genellikle salı olan koç burçlarının kırmızı renge karşı bir zaafı olduğu kesin. Her ne kadar aceleci olsalar da liderlik vasıfları yüksek bir burçtur. Aslan ve yay burçları ile gayet iyi anlaşabilen ancak yengeç ve terazi için aynı şeyleri söyleyemeyeceğimiz koç burçları için çabuk heveslenip çabukça sıkılabilen bir burç demekte bir sakınca yok gibi. Ön yargıları olmayan ve kin tutmayı pek beceremeyen koç burcu adaleti sever ve asla haksızlığa gelemezler, ne kendine nede bir başkasına yapılan haksızlık karşısında pek susan bir burç değildir.

Çevik bir yapıya sahip olmaları, spor yapmayı sevmeleri de koç burçlarının fiziksel özellikleri arasında yer almaktadır.

Boğa Burcu
Boğa Burcu
İlişkide sadakat arıyorsanız tercihiniz boğa burcu olmalı. Her ne kadar çoğu zaman bu sadakat sahiplenmeye oradan da aşırı kıskançlığa varıyor olsa da durması gereken yeri gayet iyi bilirler. Bu sahiplenme sadece ilişkilerinde değil işinde, arkadaşlıklarında hatta ailesine karşıda göstermektedir. Yemek konusunda ise harika bir damak zevkine sahip olup cinsel hayatına da oldukça düşkündür.Maddiyata önem verirler, ancak bunu ‘paracı’ olarak algılamayın boğa burçları para kazanmayı iyi bildiği kadar geleceğe yatırım yapmasını da para harcamasını da gayet iyi bilir. Güven konusunda biraz eksikleri bulunan boğa burçları dostlarına ise sonsuz bir güven duyar.

Kolay kolay sinirlenmeyen ancak sinirlendiğinde pek fazla çevresinde durmak istemeyeceğiniz boğa burçlarının tek rakamlarla arası pek iyi değil. Uğurlu günü cuma olan koç burçlarının inatçı yapısı bazen başına dert olabilmektedir.

İlişkilerinde ve iş hayatında sorumluluk almayı ve lider olmayı seven boğa burçları kadınları genellikle oğlak burçları ile iyi anlaşmaktadır. Sahip olduğu değerleri kaybetme korkusu yaşaması ise onu gereksiz bir stres içine sokabilmektedir.

İkizler Burcu
ikizler burcu
Ön sezgileri oldukça kuvvetli olan ikizler burcu bulunduğu ortamda kendini hemen belli eder. Dışarıdan bakıldığında dünyayı umursamaz, vurdum duymaz gibi görüyor olsa da geleceğini mutlaka garantiye almak için mücadele ederler.

Yemekle arası en az boğa burcu kadar iyi olan ikizler bu nedenle fazla kiloları ile başı dertte olan burç grupları arasındadır. Son derece zeki ve bir o kadarda arkadaş canlısı bir kişiliğe sahip oldukları için arkadaş çevresi oldukça kalabalıktır.

Deneyimi fazla ikizler burcu kadınlardan rahatlıkla tavsiye alabilirsiniz. Size her konuda yardımcı olacaktır, ancak kendi ilişkilerinde bir türlü ilk adımı atmayı başaramazlar. Favori günü çarşamba olan ve 4,5 28 sayıları onlar için son derece uğurludur.

Terazi ve kova burçları ile son derece iyi ilişkiler kurabilir ve sarı/mavi renklere özel bir zaafı vardır.

Yengeç Burcu
Yengeç Burcu
Tipik bir anne adayı olan ve evlerine son derece bağlı olan yengeç burçları Ay gezegenine bağlı oldukları için dolunay dönemlerinden fazlaca etkilenmektedir. Toplumsal sorumluluğu son derece yüksek olan yengeç burçları sadece kendisini değil hiç tanımadığı insanların bile iyi bir hayata sahip olmasını ister.

Para harcama konusunda tutumludur ancak söz konusu kendi evine yapılacak harcama ise asla kısıtlanmayı sevmezler ve dilediklerini alırlar. Her ne kadar kendi içine kapanık gibi görünse de yaptıklarını anlatmaktan oldukça zevk duyarlar.

Kafasına koyduğu şeyi mutlaka gerçekleştirip elde etmeyi oldukça seven yengeç burçları bunun için insanın aklına gelmeyecek şeyleri yapabilir.

Aslan Burcu
Aslan Burcu
Popüler olmayı oldukça seven bir burç olan aslanlar oldukça yüksek öz güvene sahiptir. Çevresindeki insanların söylediği yalanları çok çabuk anlayabilen ve bu yüzden pek fazla arkadaşı bulunmayan aslan burcu kısıtlanmaya gelmez, özgürlüğüne son derece düşkündür.

Başarılı olduğu işte övülmeyi ve beğenilmeyi çok sevenler, bir aslan burcunu gaza getirdiğinizde ona istediğiniz her şeyi yaptırabilirsiniz, buda küçük bir öneri olsun sizlere. Ön yargılı olmayan ancak çabuk sinirlenen bir yapıya sahiptir.

Bulunduğunuz ortamda dürüstlüğü ve doğruluğu sever, ayrıca ilişkilerinde her zaman iplerin elinde olmasını tercih eder.

Başak Burcu
Başak Burcu
En basit şeyleri bile araştırıp incelemeyi oldukça seven başak burçları ileri düzeyde hijyen hastasıdır. Kendini karşısındakinin yerine koymayı oldukça iyi başarır ancak bazı laflarının ayarı yoktur, karşısındakini çabuk kırabilir.

Yaşadığı çevrenin temiz ve tertipli olmasını isteyen başak burçları beş ve beşin katları sayısına özel bir ilgi duymaktadır.

İş ve özel hayatında çekingen oldukları için girişimci değillerdir. Belkide bu burcun tek olumsuz yönü bu diyebiliriz.

Partnerlerinin kusursuz olmasını ve onları taşımasını bekler bu çoğu zaman ilişkilerinde sorun yaratabilmektedir. Sağlığına son derece önem veren başak burçları alternatif tıp ile oldukça ilgilidir.

Terazi Burcu
Terazi Burcu
İsmini aldığı nesnenin özelliğini taşıması ile ünlü terazi burcu adaletli yapısı ile bir çok kesim tarafından taktir edilmektedir. Her ne kadar aşk hayatında aradığını bulamasa da hırslı yapısı sayesinde iş hayatında oldukça başarılıdır.

Karşı cinslerine karşı oldukça naif bir yapıya sahip olan terazi burçları mutsuz olmaları için küçük bahaneler yeterli olacaktır. İlişkilerinde akıllı ve pratik zekalı kişileri tercih eden terazi burçlarının para harcama konusunda oldukça bonkör olduklarını biliyoruz.

Tek kalmayı ve yaşamayı pek sevmeyen terazi burçlarının en sevdiği sayılar ise 1 ile 6’dır. Uğurlu günü genellikle cuma olan teraziler baskı altında olmayı pek istemezler.

Akrep Burcu
Akrep Burcu
Geçmişte yaşadıklarını kolay kolay unutmazlar, bu nedenle kin tutan bir burç olarak bilinir. İkili ilişkilerinde oldukça dikkatli ve çekimserdir, daha önce yaşadığı hatalardan ders almasını çok iyi bilir. Bildiği her konuda açıkça konuşmaktan çekinmez, başkalarının pek önemsemediği konuların üzerine gitmeyi çok sever.

Yeni yerler görmeyi ve gezmeyi çok seven akrep burçları sevdiklerine karşı oldukça bonkör ve ılımlıdır. Akrep burcu ile sıfırdan arkadaşlık kurmak oldukça zordur, kendine en güvendiği nokta ise zekasıdır.

Aşık olunabilecek bir burç olan akrepler cinsel uyum açısından boğalar ile çok iyi anlaşabilmektedir.

Yay Burcu
Yay Burcu
Tek rakamlarla arası oldukça iyi olan yay burcu ile arkadaş iseniz her gününüz dolu dolu geçecektir. Özgürlüğüne son derece önem veren, başkalarının kısıtlamalarını pek aldırış etmeyen yapısı ile bir çok kriz niteliğindeki olaylara karşı son derece soğuk kanlıdır.

Eğer yay burcu birine söz verdiyse er yada geç onu yerine getirir, çoğu kimsenin imkansız olarak gördüğü şeyleri gerçekleştirmek yay burçları için ayrı bir önem arz eder. Genellikle uğurlu sayıları tek rakamlardır ve perşembe günleri kendilerini çok daha zinde hissederler.

Dini görüşlerinde oldukça tutarlıdır ve bu konuda araştırmayı yapmayı çok severler. Stabil bir hayat yerine her gününü farklı yaşamak isteyen yay burçları sporla arası oldukça iyidir.

Oğlak Burcu
Oğlak Burcu
Toprak grubundan olan oğlaklar, geçmişte yapılan iyilikleri de kötülükleri de asla unutmazlar. Herkese güvenemeyen bir yapıya sahiptir, cumartesi günlerini çok seven oğlakların sabırlı kişilikler olduğu bilinmektedir.

Özel hayatında her şeyin kusursuz olmasını isterler, iş hayatında çalışma delisi olan oğlak burçları çoğu zaman ise kendini yetersiz bulmaktadır. Tam bir aile babası olma potansiyeline sahiptir, gösterişli bir hayat sürmek yerine sade ve doğal yaşamayı sever.

Meraklı olmaları başlarına irili ufaklı küçük sorunlar yaratıyor olsa da bu huylarından bir türlü vazgeçmezler. Kıyafetlerinde genellikle koyu renkleri tercih eden oğlak burçları değişik çiçek türlerine karşı ilgisi vardır.

Kova Burcu
Kova Burcu
Zeka ve yardımlaşma özelliklerinin oldukça dikkat çektiği kova burcu, standart kalıpları çiğnemeyi oldukça severler. Her zaman olaylara karşı pozitif yaklaşan kovalar hitap gücü son derece kuvvetlidir.

Çevresindeki insanlar tarafından son derece saygı duyulan kişilerdir. Eğer bir çıkmazın içine girdiyseniz yardım alabileceğiniz en sağlam burç tipidir. Bilgisi ve mantığı ile insanları yönlendirme konusunda usta olmuşlardır.

Bencil olmadığı hal ve hareketlerinden belli olduğu için arkadaşları ona güvenir. Duygusal yönleri çok gelişmediği için her zaman mantığı ile hareket ederler.

Balık Burcu
Balık Burcu
Tam bir gezme meraklısı burçtur, çevresindeki insanlara yardım etmeyi onların mutlu olması için büyük uğraş verirler. Kavrama yeteneği oldukça yüksek olup insanlara karşı olan düşünceleri genellikle doğru çıkar.

Duygusal yapıları nedeniyle kırılmaya oldukça meyillidir. İnsanlara karşı ‘hayır’ demeyi pek başaramazlar, iş hayatlarında kötü giden durumlarda pek fazla kendini suçlu hissetmedikleri gibi suçluyu bulma konusunda biraz aceleci davranmaktadırlar.

Balık burçlarına bütün gün şiir okuyun, eminim sıkılmadan sizi dinleyeceklerdir.

Bu yazı 228 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak