Boyun Estetiği Nedir? Boyun Estetiği Ameliyatı ve Kullanıcı Yorumları

Boyun Estetiği Nedir Boyun Estetiği Ameliyatı ve Kullanıcı Yorumları
Paylaş
 

Boyun ameliyatları, gıdı olarak adlandırılan çene ile boyun bölgesi arasında kalan kısım için yapılır. Yaşın ilerlemesiyle beraber sarkan gıdı kişiyi hem aynalara hem de sosyalliğe küstürmektedir. Boyun estetiği sadece gıdıya yapıldığı gibi, yüz germe ameliyatı ile beraberde uygulanmaktadır. Çene altında açılan 3-4 cm’lik kesik ile boyun ve çene kaslarına germe yapılmaktadır. Boyun kasındaki kesiler, her iki taraftaki kasların birbirinin üzerine dikilmesi ile gerçekleştirilir.

Boyun bölgesinden gıdının yanı sıra rahatsızlık duyulan başka bir konu daha vardır. Bu durum boyun ve ciltteki kırışıklıklardır. Genetik veya yatış biçimine bağlı olarak bu kırışıklıklar oluşur. Gıdı ameliyatı gibi zorlu bir durum olmamakla birlikte tamamen botoxla çözülebilecek bir sorundur. Herhangi bir narkoz işlemi uygulanmadan şırıngaya alınan botox malzemesiyle bu kırışıklıklar doldurularak açılır.

AMELİYAT NASIL YAPILIR?
Ameliyat öncesi bir hazırlık süreci bulunmaktadır. Kan tetkikleri, akciğer filmi, kalp grafiği gibi tahliller istenecektir. Bu sonuçlar anestezi uzmanı tarafından incelenerek ameliyata engel bir durumunuzun olup olmadığı araştırılır. Sigara ve alkol kullanım durumunuz ve sürekli kullandığınız ilaçlar anestezi uzmanına belirtmeniz gereken durumlardandır. Ameliyata uygun bulunduktan sonra yediklerinize ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Herhangi bir grip, soğuk algınlığı, enfeksiyon durumunda ameliyat ertelenebilir.

Klasik yüz germe ameliyatında açılan kesikler kulak arkasındaki saçlı deriye doğru uzatılır ve iç dikişler sabitlenir. Fazlalık olan deriler kesilerek alınır ve kalan kısımlar birbirine dikilir. Bu sayede kırışıklıklar ve sarkıklıklar düzelebilir. Çene belirginleşerek gergin ve genç gözükür. Ameliyat izleri tamamen kulak arkasında kaldığından ameliyatın ertesi günü bile hiçbir iz göremezsiniz.

AMELİYAT FİYATI NE KADAR?
Boyun germe ameliyatı pahalı gibi görünse de aslında tahmin ettiğiniz gibi değil. Boyunuzun sarkma durumuna göre fiyat değişmektedir. Boyun ameliyatları genelde tek başına yapılmaz, yüz germe ameliyatıyla beraber yapılması daha çok yaygındır. Yani bu iki durum göz önünde bulundurularak bir fiyat biçilir. Kesikler sebebiyle tamamen uzman doktorlar ameliyatınızda girerek başarılı bir ameliyat gerçekleştirilir. Aynalarla barışmak, özgüven kazanmak için, doktordan randevu alarak ameliyat izsiz 1 gecede gençleşmenin fiyatını muayene sonucu öğrenebilirsiniz.BOYUN ESTETİĞİ OLAN KİŞİLERİN YORUMLARI

Gereksiz onca estetik ameliyatlarının içinde bence en gereklisi budur. İnsanı en çok gençleştiren noktalardan biridir gergin ve gıdısız bir yüz.

Sizi daha önce görmemiş biri ameliyat olduğunuzu anlamıyor. Çok güzel bir şey bu. Burnumuzu veya dudağımızı yaptırsak belli oluyor ancak boyun gerdirme öyle değil. İz yok yapaylık yok. Muazzam bir gençlik iksiri.

Ameliyatın ilk haftasında bir türlü kendime alışamamıştım. Ancak 2 ayın sonunda cilt kendini bu duruma alıştırarak gittikçe güzelleşti.

Boynumu gerdirdikten sonra göz ve dudak çevremdeki kırışıklıklar daha da gözüme battı. Doktorumu dinlemeliydim. Yüzüme müdahale ettirmeden boyun gerdirmek pişmanlıktır. İncecik güzel bir çeneniz var ama yüzünüz kırışık. Size tavsiyem mutlaka botox veya yüz gerdirme tercih edin. Tekrar göze alıp o masaya yatamıyorum.

Bu yazı 104 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak