Ben Aldırma Ameliyatı

Ben Aldırma Ameliyatı
Paylaş
 

Hemen hemen her insanın vücudunda çeşitli bölgelerinde bulunan ben, normal cilt tonundan daha koyu ve farklı renktedir. Doğuştan olduğu kadar yaşın ilerlemesi ile sonradan da ortaya çıkan benler genellikle zararsızdır. Henüz neden oluştuğu ve vücut için ne gibi bir etkisi olduğu bilinmese de yüzde bulunan benler estetik açısından kötü bir görünüme neden olmaktadır. Ancak bazı benler sadece görüntü açısından kötü durduğu kadar insan sağlığını olumsuz etkileyen türde de olabilmektedir, işte bu durumda bu benlerin mutlaka vücuttan alınması gerekir. Bir çok ben, iyi huylu tümör olarak bilinir. Güneş ışınları, gebelik gibi faktörler ise benlerin büyümesine ve artmasına neden olurken küçük miktarda da olsa cilt kanserine neden olmaktadır. Ben aldırma ameliyatı ise bu tip risk faktörlerini ortadan kaldırmak için uygulanan en etkili yöntemdir, yarı estetik yarı gerekli bir işlem olan ben aldırma işlemleri ise estetik merkezlerinde veya hastanelerin ilgili polikliniklerinde yapılabilmektedir. Sadece cerrahi olarak değil aynı zamanda lazer yöntemi ile ben aldırmak mümkündür, bizde sizler için hem bu iki yöntemin özelliklerini hemde ben aldırma ameliyatı ile ilgili merak ettiğiniz şeyleri açıklayacağız.

Lazerle Ben Aldırma
Bıçak altına yatmak istemeyenlerin imdadına yetişen lazerli ben aldırma işlemi daha çok açık renkli ve fazla büyük olmayan benler için uygulanmaktadır. Bu yöntemde seans sayısı uygulanacak alanın büyüklüğüne göre belirlenir, ortalama iki seans arasında 15 günlük bir sürecin geçmesi cildin yıpranmaması için önemlidir. Lazer yönteminde ilgili bölgeye yakma işlemi uygulandığı için küçükte olsa iz kalma ihtimali bulunmaktadır.

Ben Aldırma Ameliyatı
Ben Aldırma AmeliyatıBir diğer yöntem olan cerrahi müdahale ortalama yarım saat süren bir operasyondur. Tam bir ameliyat olmayan ve hastanın günlük yaşamına devam etmesinde her hangi bir sakınca bulunmayan bu işlemde en önemli nokta ise ameliyatın deneyimli bir hekim tarafından ve tamamen hijyenik bir ortamda yapılmasıdır. Ameliyat başlamadan önce ilgili bölge lokal şekilde uyuşturulup etrafı kesilerek ben alınır. Alınan ben iyi huylu ise ek bir tedbire gerek yoktur ancak kanser riski olan benlerin alımından sonra bölge tekrar dikkatli bir şekilde incelenmeli ve alınan parça mutlaka gerekli testlerden geçirilmelidir. Tek bir ameliyatla birden fazla ben alınabilir bunun kişiye her hangi bir zararı yada yan etkisi bulunmamaktadır.

En çok merak edilen soru ise ben aldırma ameliyatı sonrasında her hangi bir iz kalıp kalmayacağı yönündedir. Bu özellikle yüzde yapılan operasyonlarda sıkça sorulduğu için uzmanlar bu konuda işlem ardından geçici olmak şartı ile ufak bir izin oluşabileceğini, ilerleyen zamanlarda vücudun kendi kendine yenileme özelliği sayesinde izin ortadan kalacağını belirtmişlerdir.

Bir bölgeden alınan ben nedeni ile vücudun başka bir yerinden ben çıkma ihtimali bulunmamaktadır. Ayrıca aynı bölgede ben oluşma riski de yok denecek kadar azdır, oldukça kolay görülen bir işlem olmasına rağmen kendi içerisinde bazı riskleri de barındırdığı için uzman bir ekibin yapmasında fayda bulunmaktadır. Ameliyat sonrasında her hangi bir şiddetli ağrı yaşanmaz ancak küçük ve hafif şekilde sızlamalar normal karşılanmaktadır.Ben Aldırma Ameliyatı Fiyatları
Şunu kesinlikle belirtmeliyiz ki kanser riski taşıyan benlerin alınmasında maddiyatı ikinci planda tutmak gereklidir. Bunun yanı sıra ben aldırma ameliyatı çok pahalı değildir ortalama 1.000 TL’den başlayan fiyatlarla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz buradaki önemli husus ise işlemi yapacak doktorun niteliği ve benin boyutudur.

Ben Aldırma Konusunda Sıkça Sorulan Sorular
Yazımızın son bölümünde İnternet üzerindeki forumlarda ben aldırma konusunda hastaların sorduğu sorulara ve doğru cevaplara yer verdik, işte ben aldırma ile ilgili merak edilenler

Ben Aldırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?
Ben sayısı, benin risk durumu (kanser v.b) gibi etkenler ameliyat süresini belirleyen unsurlardır, ortalama bu işlem yarım saat civarı sürmektedir.
Herkes Ben Aldırabilir Mi?
Estetik açıdan sizi rahatsız ediyor yada sağlığınızı olumsuz yönde etkiliyorsa herkes ben aldırma işlemi yaptırabilir.
Ben Aldırma Ameliyatı Sonrasında Neler Yapılmalı?
Ameliyat sonrasında doktorunuzun söylediklerine harfiyen uymanız iyileşme sürecini hızlandırır bununla birlikte işlemin yapıldığı bölgeye su, makyaj veya jilet v.b şeyler değdirmemeye özen göstermelisiniz.
Ben Aldırmanın Riski Var Mı?
Yapılan araştırmalara göre başarılı geçen hiç bir ben aldırma ameliyatı riskli değildir, burada en belirleyici unsur ise ameliyat sonrası hastanın ameliyatlı bölgeye gösterdiği özendir. Ben aldırmak kansere sebebiyet vermediği gibi kanser riskini de azaltır.

Bu yazı 190 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak