Bacoderm Krem Ne İçin Kullanılır?

Bacoderm Krem Ne İçin Kullanılır
Paylaş
 

İçerdiği mupirosin ile özellikle cilt üzerindeki bakterileri temizleyen bacoderm krem bir nevi antibiyotik özelliği taşımaktadır. Başta sivilceler olmak üzere cilt üzerinde çevresel faktörlerden dolayı oluşan tüm deformelerin tedavisinde uzmanların tavsiye ettiği bacoderm kremi daha yakından incelemeye ne dersiniz? Son dönemlerde ürün tanıtımı kategorimizde cilt sorunları ile mücadele eden pek çok kreme yer veriyoruz, sizden gelen talepler üzerine hazırladığımız ve ciddi bir araştırma içerisinde sunduğumuz ürünlerin uzmanlar ve ilgili bakanlık tarafından onaylı olduğunu ayrıca kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerektiğini tekrar hatırlatmakta yarar var. Yine son dönemlerde sıkça sorulan bacoderm isimli krem ve bacoderm krem ne işe yarar? Şeklinde sorular üzerine hazırladığımız bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

bacoderm ne kremi?

Yazımızın başında kısa bir giriş yaparak Bacoderm’in ne işe yaradığını anlatmıştık şimdi biraz daha detaylı açıklayalım. Ciddi cilt enfeksiyonlarında kullanılması önerilen bacoderm krem reçete ile satılmaktadır. Ağırlıklı olarak dikiş izlerinin tedavisi, ameliyat sonrası yaraların kapanması, cilt üzerinde çeşitli nedenlerle oluşan çatlaklar ve çok büyük olmayan yırtıklar üzerinde kullanılan bir kremdir.

Etki alanları;

  • Cilt üzerindeki zararlı mikrop ve bakterileri yok eder
  • İltihap ve yaraları hızlı bir şekilde iyileştirir
  • Deforme olmuş deriyi onarır
  • Çıban, akne, apse gibi sorunları çözer

Alerjik reaksiyon gösterme riskine karşılık doktor kontrolünde ve test edilerek kullanılması gereken bacoderm krem göz çevresine uygulanmamalıdır.

bacoderm krem nasıl kullanılır?

Reçete ile satıldığı için doktorunuzun tavsiyesi ve önerdiği şekilde kullanmanız gereken bu kremin iyileştirme süreci 10 gündür ayrıca sürülecek bölgeyi güzelce temizleyip pamuk yardımı ile sürüp hijyenik bir bez ile kapatmalısınız.Bu ürünü kullanırken farklı bir cilt kremi kullanmanız tavsiye edilmemektedir.

bacoderm fiyat

Bu kremi eczanelerden temin edebilirsiniz, 2018 yılı satış fiyatı 12.43 TL olarak belirlenmiştir.

bacoderm krem yan etkileri

Doktor tavsiyesi ve söylediği yönteme uygun şekilde kullandığınız takdirde her hangi bir alerjik sorununuz yoksa bacoderm kremin her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Aşırı ve yanlış kullanımında ise kremin sürüldüğü bölgede şişlik, kaşıntı, mide bulantısı en sık görülen yakınmalar arasındadır. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda mutlaka kremi kullanmayı bırakmalı, ilgili bölgeyi bol suyla yıkamalı ve vakit kaybetmeden doktorunuza başvurmalısınız.

bacoderm krem için sorulan sorular
Bir çok sosyal medya ve forumlarda bacoderm krem hakkında çeşitli öneriler ve yorumlar yapıldığı gibi pek çok kişide krem hakkında çeşitli sorular soruyor, bizde sizlere bu soruları ve cevaplarını açıklıyoruz.

bacoderm sivilce için iyi mi?
Sivilceler bir çeşit cilt hastalığıdır. Yağlı ve bakterili ciltlerde sivilcelerin üremesi daha fazla olur, bacoderm krem cildin üzerindeki mikropları yok ederek sivilce oluşumunu engeller.
bacoderm bebeklerde kullanımı uygun mu?
Bebeklerin cildi daha narin ve savunmasız olduğu için bu kremi bebeğinizde kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
bacoderm mantar tedavisinde kullanılır mı?
Etkisi bilimsel olarak kanıtlanmadığı için mantar tedavisinde kullanılması uygun görülmemekle beraber bir çok kişinin mantarları için bu kremi kullandığı ve olumlu sonuçlar aldığı bilinmektedir.
bacoderm yüze sürülür mü?
Cildin tamamına uygulanabilir yalnız göz ve ağız çevresine sürülmemesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.
bacoderm kremi hamileler ve emzirenler kullanabilir mi?
Hamile kadınların kullanılması pek uygun görülmemekle beraber emziren annelerin özellikle meme ucu çatlakları için kullanılacaksa mutlaka emzirme işleminden sonra uygulaması önerilmektedir.

bacoderm krem kullananlar

Bu krem hakkında açıkçası bir çok insanın bilgisi bulunuyor ayrıca kremi çoğu kişinin bir kere bile olsa denediğini Türkiye’nin en büyük sosyal platformları olan ekşi sözlük ve kadınlar kulübünden öğrenebilirsiniz. İşte bu ekşi ve kadınlar kulübünde bacoderm krem hakkında yapılan yorumlar

bacağımda bulunan küçük bir yara için kullanıyorum etkisini göstermeye başladı gibi ancak çok kaşınıyor normal mi acaba

cam ve kesici aletlerin cilt üzerinde yarattığı tahribatı yok ediyor

bebeklerin göbek bağındaki yaraları iyileştiriyor

sivilceleri değilde sivilce izlerini geçirse çok iyi olacaktı

Bacoderm Krem ile Benzer Ürünler

Fito Krem Ne İşe Yarar? Fito Krem Faydaları

Benzamycin Nasıl Kullanılır Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları

Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Fucicort Krem Nedir? Faydaları ve Kullanım Şekli

Emla Krem

Bu yazı 253 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak