Bacak Estetiği Nedir?

Bacak Estetiği Nedir
Paylaş
 

Estetik açıdan güzel görünmeyen çarpık ve simetrik olmayan bacaklar özellikle kadınların büyük sorunları arasında yer alıyor. Bacaklardaki oluşan bu kötü görünümü kalıcı bir şekilde ortadan kaldırmak için bacak estetiği ameliyatları yapılmaktadır, her kadın ince ve boyuyla orantılı uzunlukta bacaklara sahip olmak istiyor. Yaz aylarında giyilen kıyafetlerde daha güzel bir görünüm sağlamak amacıyla uygulanan bacak estetiği operasyonlarının yanı sıra evde uygulayacağınız yöntemler de tamamen kesin sonuçlar vermese de bacaklarınızın daha güzel bir görüntü kazanmasını sağlayabiliyor. Estetik cerrahi alanında ince bacak, kalın bacak, çarpık ve asimetrik olarak farklı dallara ayrılan bu sorun farklı çözüm yöntemleri bulunmaktadır, Pembe Sihir estetik editörümüz Hülya SEVİLEN bu yazısında sizlere bacak estetiği hakkında merak edilenleri ve ameliyatı ile ilgili geniş bilgiler veriyor, yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde sizde bacak estetiği yaptırmadan önce bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

İnce Bacak Estetiği
Bir diğer adı da ‘çöp bacak’ olan ve kişinin bacak bölgesindeki aşırı zayıflıktan kaynaklanan bu sorun için kullanılan iki farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan bir tanesi protez diğeri ise yağ transferidir.

Protez yönteminde bacağın arka kısmına veya ayak bileği bölgesine protez yerleştirilir (duruma göre her iki yere de uygulanır)

Yağ transferinde vücuttan alınan yağların ilgili bölgelere enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Bu yöntem risk bakımından düşük olduğu için tercih edilmektedir.Çarpık Bacak Estetiği

Bu ameliyatta öncelik yağ transferinde olup eğer vücuttan alınabilecek uygun yağ yok ise dolgu kullanılır. Dolgu işleminde genellikle lokal anestezi uygulanır ve ortalama 45 dakikada biten bir operasyondur. Bu ameliyatta çarpıklığın neden olduğu bölgeler doldurulmaktadır, özellikle vücuda yapışan kıyafetlerde kötü bir görünüme neden olan çarpık bacaklar, bacaklardaki yağın dağılımındaki dengesizlikten kaynaklanmaktadır.
Çarpık Bacak Estetiği Öncesi Sonrası

Kalın Bacak Estetiği
Bacak liposuction olarak da bilinen bu yöntem kalın ve yağlı bacakların inceltilmesinde kullanılan bir işlemdir. Fazla yağ ve derinin vücuttan atılmasını sağlayan bu yöntem ayak bileği, diz, arka ve alt bacak bölgelerine uygulanmaktadır. Yağ oranının yüksek olduğu bölgelerde etkili sonuçlar veren bacak inceltme ameliyatı sonrasında ise şişlik ve morluk yaşanabilmektedir. Uygulanan liposuction yöntemi bölgesel olarak yada bacağın tamamına yapılabilmektedir. Bacak inceltme estetiğinde eğer hasta lipödem yani oluşan yağlanma kronik ise uygulanmaktadır. Bu bölgede yer alan yağlar spor ve egzersiz ile vücuttan atılamaz ve cerrahi müdahale gereklidir.

Bacak Estetiği Yaptıranların Yorumları

kilolu biriyim ancak bacaklarım çok incedi buda vücudumun kötü görünmesine neden oluyordu, bacak implant yöntemi ile yağ transferi arasında kararsızdım. Doktorum yağ transferinin bacak estetiğinde oldukça olumlu sonuçlar verdiğini söyledi ve yaptırdım sonuçları gerçekten oldukça güzel oldu.

Özel bir estetik merkezinde bacak estetiği oldum şuan 9. gün ve hala morluklar duruyor ayrıca ağrıda var

Diz kapağımdan yağ alınarak ameliyat olacağım artık yürümekte bile zorlanıyorum umarım işe yarar.

Ameliyatın kalıcı olduğunu sanıyordum operasyondan bir yıl sonra bacaklarımdaki kas oranı artmış buda yine aynı kötü görüntüye neden oldu.

Bacak Estetiği Fiyatları
Yine yöntemin fiyatları belirlediği bir işlem olan bacak estetiğinde liposakşın yaptırmayı düşünenler ortalama 3.000 ile 7.000 arasında rakamları gözden çıkartmalıdır.

Ameliyatsız Bacak Estetiği

Cerrahi yöntemlere sıcak bakmayan hanımlar çaresi alternatif seçeneklerde arıyor, bu nedenle en çok sorulan sorularında başında da bacakları inceltmek için ne yapmalı? Şeklinde oluyor. Aslında bacak çarpıklığının temel nedenlerinden bir tanesi kasların güçsüz olmasıdır, evde yapılacak bacak güçlendirme hareketleri ile bacağınızdaki yağ oranını dengeleyip kasların yeniden çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Ameliyatsız bir diğer yöntemde Aquafilling isimli dolgu maddesinin iğneler ile bilek ve arka bacaklara enjekte edilmesidir. Bu yöntem cerrahi bir işlem olmadığı gibi ortalama 4-5 sene idare etmektedir.

Bu yazı 153 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak