At Kestanesi Kremi Faydaları

Paylaş
 

Jel kıvamında olan ve tamamen bitkisel formüle sahip olan at kestanesi krem haline getirilerek birçok sağlık sorunu üzerine kullanılırken, aynı zamanda cildin daha genç bir yapıda olmasını da sağlıyor. Ülkemizde henüz yeni tanınmaya başlayan, fakat birçok kişi tarafından da bilinerek uygulanan at kestanesi kremi özellikle de 2015 yıllarında televizyon reklamlarında ortaya çıkmasıyla meşhur bir hal almış bulunuyor. Özellikle de varis ve benzeri problem yaşayan kişiler tarafından kullanılarak tavsiye edilen doğal mucize hızlı bir şekilde insanlar arasında yayılarak tercih sebebi olmuş bulunuyor. Şimdi gelelim bu at kestanesinin ne olduğu, faydaları ve özünde nelerin olduğuna dair bilgileri edinmeye.

At Kestanesinin İnsan Vücuduna Faydaları Neler?

 • Cilt tabakasında oluşan her türlü kırışıklığa karşı üstün bir koruma sağlayarak oluşumları da minimum seviyeye indirmektedir.
 • Cilt üzerinde oluşan hasarların onarımını sağlayan önemli bir etki yaratmaktadır.
 • Damarı yollarının sebebiyet verdiği varis ve benzeri hastalıklara oldukça iyi gelmektedir.
 • İçerisindeki değerler sayesinde kan dolaşımını daha etkin bir seviyeye çıkarmaktadır.
 • Tıpkı kara merhem tarzında kullanılarak antibiyotik etkisi alınabilir.
 • Boyun bölgesinde oluşan sarkmaları onararak toparlayıcı bir etkisi bulunmaktadır.
 • Cilt yapısında oluşan sivilceler üzerinde yok edici bir etki durumuna sahip olmaktadır.
 • Romatizmaya maruz kalan kişilerde ağrıların en alt seviyeye inmesini sağlar.
 • Kılcal damarlar vasıtasıyla oluşan şişkinlik ve varis gibi etki durumlarını yok eder.

At Kestanesi Kreminin Özünde Neler Var?
Adının kestane olduruşuna aldanmayın, zira at kestanesi yenilen bir türe sahip olmamaktadır. At kestanesi yağının cilt üzerindeki etkileri sürekli olarak uzmanlar tarafından insanlara açıklanan bir durum olmakla birlikte, özellikle de cilt rahatsızlıkları gibi birçok rahatsızlığın giderilmesinde kullanılan tamamen doğal bir tedavi malzemesi olmaktadır. At kestanesinden elde edilen yağ ve birtakım bitkilerin karışımı ile elde edilen krem ile özellikle de cilt sorunlarının üstesinden gelebilmeniz mümkündür. At kestanesinin özünden tutun dış tabakasına kadar hiçbir kimyasal etki bulunmamaktadır. Öte yandan eklem ve kas sistemlerini içerisinde barındırdığı antioksidan yardımıyla onarıcı özelliğini taşımaktadır.

At Kestanesi Kremi Kullanımı Nasıl Yapılır?
Öncelikle rahatsızlığınıza dayalı olarak birtakım araştırmalar yapmanız sağlığınız açısından iyi olacaktır. Özellikle de alerjik bir durum kapsamındaysanız mutlaka doktorunuza danışmakta fayda var. Gelelim örneklendirmelere; eğer varisli bir bölge üzerinde at kestanesi kremini deneyecekseniz, sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanacağınız bu kremi sürdükten hemen sonrasında ise ovalayarak masaj yapın. Kremin varisler üzerinde etkili olabilmesini istiyorsanız, mutlaka düzenli olarak bunu sürdürmeniz gerekmektedir. Öte yandan eklem, kas ve romatizma gibi diğer ağrı durumlarına yönelik de tıpkı varis bölgelerinde yaptığınız uygulama şeklinde bir işlem yaparak ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

At Kestanesi Kremi Kullananların YorumlarıAt Kestanesi Kremi Kullananların Yorumları

Vücut ağrıları illa varis, kas, eklem veya romatizmaya bağlı bir durum olmamaktadır. Farklı birtakım rahatsızlıklardan da kaynaklı olarak vücudunuzda ağrılar olabilir, bunun için öncelikli olarak hastalığınız hakkında bilgi sahibi olmanız her konu açısından önemlidir. Buna yönelik at kestanesi kremi kullanan kişilerin gerçek yorumları çeşitli platformlarda yayınlanmaktadır. Tabi bizlerde bunları göz önünde bulundurarak en doğru bilgileri araştırıp derledik ve sizler için hazırladık.

 • At kestanesi kremi kullanarak kulunçlarında oluşan ağrılarının dindiğini söyleyen çok sayıda kişi bulunuyor.
 • Varis ağrılarına sahip olan ve bu kremi kullanan kişilerin çoğunluğu ağrılarından kurtulmuş ve memnun olduğunu ifade etmektedir.
 • Vücudunun çeşitli bölgelerinde ağrılar çeken kişilerin hızlı bir şekilde ağrılarından kurtulduğu belirtilmiş. Bunlara ek olarak özellikle de bel ve sırt ağrılarına yönelik mentollü bir yapıda olması gevşetici bir özelliği de barındırdığından ötürü iyi geldiğini söyleyenlerin sayısı bir hayli fazla.

Bu yazı 190 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak