Arap Kızı Kremi Ne İşe Yarar?

Paylaş
 

Günümüzde ciltte bulunan lekelere karşı bir çok krem veya çeşitli ürünler kullanılmaktadır. Son dönemlerde özellikle sosyal medyada adını sıkça duyduğumuz arap kızı kremi de bu ürünler arasında yer almaktadır. Peki nedir bu arap kızı kremi? Gerçekten söylenildiği kadar etkili bir şekilde cilt lekelerini yok ediyor mu? Pembe Sihir editörleri sizler için arap kızı kremini araştırdı, işte tüm yönleriyle arap kızı kremi.

Kremin en büyük özelliklerinden birisi cildi daha parlak, pürüzsüz ve canlı yapmasıdır. Zaten bir çok kadının da hayali bu değil mi? Işıl ışıl ve beyaz bir cilde hepimiz sahip olmak isteriz. Eminiz ki pek çok kadın bugüne kadar bir çok cilt bakım ürünü kullanmış ancak çoğu istediği sonuçlara ulaşamamıştır. Cilt bakımında ise kadınlar önceliğini doğal ürünlerden yana kullanmaktadır, işte tam bu noktada arap kızı kremi devreye giriyor, hassas ciltler için özel olarak hazırlanmış olan arap kızı kremini bir çok ünlünün kullandığını biliyor muydunuz? Arap kadınlarının yüzlerinin ne kadar güzel ve pürüzsüz olduğu kanıtlanmış bir gerçektir, ismini de buradan alan arap kızı kremi içerdiği doğal karışımlar ve gliserin, B, E vitaminleri sayesinde oldukça besleyici ve etkilidir.

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?

Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılırİnternet üzerinden aktarlardan yada eczanelerden rahatlıkla temin edebileceğiniz bu ürünün orijinal olmasına önem gösterin. Kuru ve nemli ciltler için farklı iki ürünü bulunan arap kızı kremi, her ne kadar doğal bileşenlerden oluşsa da cildiniz için alerjik etki yaratabilir bu nedenle ürünün kullanım kılavuzunu ve içerdiği maddelere karşı alerjinizin olup olmadığını incelemelisiniz. Arap kızı kremi günde bir defa kullanılır ve mutlaka uygulanılacak bölgenin temiz olması gerekmektedir.

Temizlediğiniz cildinize masaj yaparak uygulayın bu işlem için en ideal zaman dilimi gecedir, yatmadan önce yüzünüzü kremleyin ve sabah yüzünüzü durulayın. Arap kızı kremi açık yara ve kanamalarda kullanılmaması gereklidir.Arap Kızı Kremi Fiyatı

Hızlı ve kolay bir şekilde temin edebileceğiniz arap kızı kreminin İnternet fiyatı 7 ile 14 TL arasında değişiklik göstermektedir. Hepsiburada, N11 gibi sitelerden bu ürünü temin edebilirsiniz.

Arap Kızı Kremi Faydaları

Çevresel etkenler, pis hava ve zararlı güneş ışınlarının cildimize yarattığı olumsuz etkiyi ortadan kaldırmaya yarayan arap kızı kreminin faydaları ise şöyle.

  • İçerdiği oksijenli su sayesinde cilt üzerinde akne oluşumunu büyük ölçüde azaltır.
  • Ciltte bulunan renk pigmentlerini açarak cildinizin rengini bir kaç ton beyazlatır.
  • Arap kızı kremi cildinizi onararak daha canlı görünmesini sağlar.
  • Güneş ışınlarına fazla maruz kalan ciltlerde oluşan lekelerin yok olmasını sağlar.
  • Onarıcı özelliği sayesinde yara ve izlerin tedavisinde etkilidir.
  • Tıkanmış gözenekleri açarak cildinizin nefes almasını sağlar.

Arap Kızı Kremi Zararları Var Mı?

Uzmanlar tarafından doğal olduğu kanıtlanmış olsa da farklı cilt tiplerinde alerjik reaksiyona neden olabilmektedir. Aşırı kullanıma bağlı olarak ciltte hassasiyet ve soyulma görülebilmektedir.

Arap Kızı Kremi İçeriği

Bir çok kozmetik firmasında olduğu gibi arap kızı kreminin üreticileri de içeriğini net olarak belirtmese de özellikle Arap yarım adasında cilt bakımı için kullanılan Hedaviye kreminin olduğunu ayrıca E, B vitaminlerinin yer aldığını söyleyebiliriz.

Bu yazı 499 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak