Ameliyatsız Göğüs Dikleştirmek Mümkün Mü?

Paylaş
 

Eminiz ki hiç bir kadın sarkmış ve sönük göğüslere sahip olmak istemez. Zaten bunun en belirgin özelliği de estetik sektöründe en çok yaptırılan işlemin meme estetiği olmasıdır, her yıl binlerce kadının göğüslerinden memnun kaldığı için bıçak altına yattığını düşündüğümüzde ne kadar önemli ve hassas bir konu olduğunu anlayabiliyoruz. Plastik cerrahi uzmanları tarafından uygulanan göğüs estetiği hakkında estetik editörümüz Hülya SEVİLEN sizlere göğüs dikleştirme hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını verecek.

Sorunun Kaynağından Başlayalım
Estetik ameliyatlar, evde doğal yollarla yapılan egzersizler veya sporlar bunlar göğüslerinde sorun olduğunu düşünen kadınların tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor. Peki sorunun kaynağı ne? Göğüslerimiz neden istediğimiz hacme sahip değil yada neden sarkık göğüslere sahibiz? Bu sorunun yanıtı aslında yaşam stilimiz, beslenme alışkanlığımız veya genlerimizden kaynaklanıyor. Göğüslerin bizim için ne kadar değerli ve önemli olduğunu çok iyi biliyoruz gerek annelik duygularını yaşadığımız gerekse de kadınlık hislerimizi yaşamamıza olanak sağlayan göğüslerimiz ayrıca kadın sağlığı içinde oldukça önemlidir.

Sarkmış göğüslerin en temel nedenleri arasında doğum sonrası emzirme geliyor, gebelikle beraber vücutta her bölgenin değişime uğraması en çok göğüsleri olumsuz yönde etkileyebiliyor. Büyüyen, şişen ve emzirmeye beraber sarkmaya başlayan göğüslerin tekrar toparlanması zaman alan bir süreç ve çoğu zaman kendi kendine onaran bir bölgemiz değil bu nedenle bir kaç müdahale şart gibi gözüküyor. Göğüs içerisinde yer alan güçlü kaslar emzirme döneminde iyice zayıflıyor ve büyüyen göğüsler deforme olmanında verdiği etkiyle sarkabiliyor, çoğu emziren kadında görülen meme sarkması için çeşitli tedavi yöntemler mevcut, bunları yazımızın ilerleyen bölümlerinde bulabilirsiniz.

Göğüs sarkmasının bir diğer nedeni de yaşlılık ve yer çekimi etkisidir. Yaşlılıkla beraber oluşan kasların gevşemesi sorunu yer çekimininde olumsuz etkisi ile birlikte göğüslerde sarkmaya neden olmaktadır. Gençliğinizde dik ve diri göğüslere sahipken şimdi göğüsleriniz sarkık mı? Endişe etmeyin bu sorun bir çok orta yaşlı kadının ortak sorunları arasında yer almaktadır. Aynı farklı tedavi yöntemleri de bu tür sorunları yaşayanlar için geçerli olacak.

Düzensiz beslenme tüm vücuda olduğu gibi göğüsler içinde oldukça olumsuz etki yaratmaktadır. Sağlıksız beslenme ile oluşan kilo alma sorunu sonrasında uygulanan diyetler kilo verdirirken göğüslerin sarkmasına neden olabiliyor, meme yapısının yağ, kas ve deriden oluştuğunu düşündüğümüzde aşırı kilo almanın göğüsleri büyütüp kilo vermenin ise göğüsleri küçültebileceğini söyleyebiliriz buradaki önemli nokta ise bu iki değişim arasında oluşan kasların zayıflaması ve deri miktarının artmasıdır, işte bu iki faktör göğüslerin sarkmasına neden oluyor.Bu üç sorunun dışında belki sarkık göğüslere sahip olmanız genetik bir durumdur. Kalıtsal bir sağlık sorunu yada ailenizde buna benzer sorunlar varsa göğüslerinizi dikleştirmek için biraz daha fazla mücadele vermeniz gerekebilir.

Meme Sarkması Nasıl Önlenebilir?
Sarkmış göğüslere sahipseniz ve kendinizi çaresiz hissediyorsanız endişe etmeyin, emin olun ki bu çözülebilecek bir sorundur. Fakat yaşam standartlarınızı biraz değiştirmeniz gerekebilir, belki eski göğüslere sahip olmasanız bile uygulayacağınız bir kaç yöntem ile ameliyatsız göğüs dikleştirme mümkün olabilir.

Spor & Egzersiz Yapmayı İhmal Etmeyin
Hayatınızın her döneminde spor olmalı, bu sadece göğüsleriniz için değil genel vücut sağlığı için oldukça önemlidir. Tabi yapılan her spor sarkık göğüslerinizi toparlamak için yardımcı olmayacaktır, bunun için farklı yöntemler uygulanmalı örneğin göğüs kaslarınızı çalıştıracak ancak vücudunuzu da fazla yormayacak egzersizleri tercih etmelisiniz. Bu konuda en başarılı spor ise yüzmedir.

Tüm vücudu etkili bir şekilde çalıştıran yüzme ayrıca sağlık açısından da son derece yararlıdır. Göğüs bölgesindeki kasların hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayan yüzme ameliyatsız göğüs dikleştirme yöntemlerinin başında geliyor.

Yüzme bilmiyor yada vaktiniz kısıtlı ise evde uygulayacağınız egzersiz hareketler de işinize yarayabilir. Mekik, şınav ve barfiks egzersizleri yaparak göğüslerinizi eski görünümüne zaman içerisinde kavuşturabilirsiniz.

Alternatif Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Yöntemi
Cerrahi işleme karşıyım ancak spor yapacak kadar kendimi güçlü hissetmiyorum diye düşünüyorsanız alternatif bir yöntem daha bulunuyor. Profesyonel bir şekilde uygulanan botox ve iple yukarı çekme gibi operasyonlar bıçak altına yapmaya çekinen kadınların tercihleri arasında yer alıyor.

Meme içerisinde yer alan yağlar aynı zamanda kaslar ile göğüs arasında tutucu görevini üstlenir, zamanla bu yağlar gücünü yitirir ve zayıflar böylece göğüslerin sarkması kaçınılmaz olur, yeni gelişen kök hücre yağ transferi sayesinde göğüs içerisine enjekte edilen yağlar sayesinde azda olsa göğüslerin sarkması engellenir.

Küçük Göğüslü Kadınlar Nasıl Sutyen Kullanmalı TIKLA ÖĞREN

Bu yazı 196 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak