7 Adımda Topuklu Ayakkabıyla Yürüme Tekniği

Paylaş
 

Topuklu ayakkabılarla yürümenin ne kadar zor olduğunu çok iyi bilen birisi olarak uzun uğraşlar sonucu etkili ve oldukça işe yarayan çözümler bulduğumu söylemek istiyorum, her ne kadar zor gibi gözükse de sizde aşağıda yer alan yedi adımı uygularsanız yüksek topuklu ayakkabılarınız ile kolay bir şekilde yürüyebileceksiniz. Pembe Sihir sayfama özel topuklu ayakkabıyla yürüme tekniklerini sizler için açıklıyorum.

Bir çok kadın sırf yürümesi ve kullanımı zor olduğu için topuklu ayakkabı giymeyi tercih etmeyip düz yada spor ayakkabıları tercih ediyor. Kadınların en büyük korkuların başında ise düşmek ve ayağını incitmek geliyor ayrıca rezil olma hissi de bir diğer faktör. Peki gerçekten düşünüldüğü kadar zor mu topuklu ayakkabılarla yürümek? Eğer dikkatli olur ve size önerdiğim maddeleri uygularsanız sanki rahat bir ayakkabı içinde yürüyor gibi adımlar atabilirsiniz.

En Basit Yöntem : Topuk Parmak Ucu Uyumu
Topuklu ayakkabı giymenin zorluğu ayağın tamamının yerle temas etmemesi yüzündendir. Eğer adımlarınızı önce topuğun yerle temas edip ardından parmak ucunuzun değmesini sağlarsanız hem doğal bir yürüyüş görünümü sağlayabilir hemde dışarıdan bakıldığında düzgün bir yürüme tarzına sahip olduğunuz görülür.

Küçük Ama Güçlü Adımlar
Evet topuklu ayakkabı giymek zor ve zahmetli adımlar atmanızı gerektirecek, bunun için küçük adımlar atmalı ve ve vücudunuzun belden yukarısını biraz daha hareket ettirmelisiniz acemi olduğunuzu belli etmemek adına bu yöntem oldukça işe yarıyor.

Sakin ve Yavaş Hareket Edin
Acele gitmeniz gereken bir yer varsa topuklu ayakkabı bunun için pek uygun değil, çünkü topuklu ayakkabılar hızlı adımlar için tasarlanmamıştır ancak bir geceye davetliyseniz bırakın sizi beklesinler zaten şık kıyafetinizin altına giydiğiniz topuklu ayakkabı ile yürüyüşünüzü görenler geç kaldığınızın farkında bile olmayacaktır.Vücut Yapınıza Dikkat Edin
Topuklu giydiğiniz için ister istemez yürüyüşlerinizde vücudunuzun üst kısmı öne doğru eğilecektir bu durum topuklu ayakkabıya alıştıkça geçecek bir sorundur merak etmeyin. Bu alışma süreci boyunca dik durmaya özen göstermelisiniz.

Attığınız Adımı Hissedin
Adımı attığınız andan itibaren yolunda gitmeyen bir şey olduğunu hissedebilirsiniz bunu fark ettiğiniz anda parmaklarınızı kullanarak manevra yapabilirsiniz böylece büyük bir sorunu kolaylıkla atlatabilirsiniz.

Ayağınıza Uygun Ayakkabı Tercih Edin
Sadece topuklu ayakkabıda değil tüm seçimlerinizde ayağınıza uygun ayakkabıyı almalısınız. Topuklu ayakkabıları genişletmek oldukça zor olabiliyor, yapısı bakımından ince ve hassas oldukları için daha çabuk deforme olmaktadır.

Partnerinizden Yardım Alabilirsiniz
Tüm bunları uygulamanıza rağmen hala topuklu ayakkabılarınızla aranız pek iyi değilse kavalyenin desteğini alarak daha kolay bir şekilde yürüyebilirsiniz.

Bu yazı 93 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak