5 Yöntemle Dar Ayakkabılarınızı Genişletin

Paylaş
 

Özellikle İnternet üzerinden satın aldığımız ayakkabıları deneme imkanımız olmadığı için bazen ayağımıza uymayabiliyor, bir çok kişi ‘ben ayak numaramı biliyorum’ dediği için pek fazla denemediği ayakkabılar uzun yol yüründüğünde yada sürekli ayakla kalındığında gerçek anlamda acı verebiliyor.

Çok beğendiğiniz ve giymek istediğiniz ancak ayağınızı sıktığı ve yara yaptığı için giymekten korktuğunuz ayakkabıları genişletme yöntemlerini merak ediyor musunuz? Size önereceğimiz etkisi kanıtlanmış 7 yöntemle dar ayakkabılarınızı genişletebilirsiniz.

1. Yöntem : Buzluk
Buzluk yöntemi ile ayakkabı genişletmeBuzdolabı poşetleri evinizde var mı? Eğer varsa artık ayakkabı sıkma sorununuz ortadan kalkıyor nasıl mı? Buzdolabı poşetlerinin içine yarı miktarda su koyun, bu poşetleri ayakkabının içine giydirin ve buzluğa koyun. Poşetin içindeki su donma noktasına gelene kadar bekleyin (ortalama 2 saat sürecektir) daha sonra ayakkabıları buzluktan çıkarın ve buzların erimesini bekleyin.

2. Yöntem : Kağıt
Kağıt yöntemi ile ayakkabı genişletmeGazete kağıtlarını rulo haline getirip suyla ıslatın ve ayakkabıların içine sıkıştırın, özellikle ayağınıza vuran yerlere daha çok ıslak kağıt koyabilirsiniz. Bir gün beklettikten sonra kağıtları çıkarın.

3. Yöntem : Profesyonel Destek
Profesyonel yöntem ile ayakkabı genişletmeEğer burada yazan yöntemleri denemek istemiyorsanız ayakkabınızı güvenilir bir ayakkabıcıya götürebilirsiniz. Orada bulunan kalıplar ayakkabınızı genişletecektir.4. Yöntem : Dişinizi Biraz Sıkın
Deneme yöntemi ile ayakkabı genişletmeBu yöntem biraz acı verici olsa da ayakkabıyı evinizde giyerek gezmelisiniz böylece ayağınız alışacaktır.

5. Yöntem : Kalın Çorap & Fön Makinesi
Kalın bir çorap yada kat kat giyilmiş çorap ile birlikte ayakkabınızı giyin biraz zorlanacağınız kesin ama buna değecek, daha sonra fön makinesi ile ayağınızı sıkan yerleri hafif ısıtın.

Aslına bakarsak tüm yöntemlerin ortak noktası aynı, amaç ayakkabının kalıbını genişletmek ve sert olan yerlerin yumuşayıp biraz daha esnemesini sağlamak.

Bu yazı 89 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak