5 Adımda Regl Ağrılarından Kurtulun

Paylaş
 

Regl (adet) dönemi kadın vücudunun yenilendiği bir dönemdir, her kadında farklı etkilerin görüldüğü bu dönemde vücudunuzun ihtiyacı olan şeyleri uyguladığınızda ağrılarınızın azalacağını biliyor musunuz? Bir çok kadın adet dönemini ağrısız geçirebilirken kimi kadın ise kasık, sırt ve göğüs ağrısı çekerek bu durumu yaşıyor. Regl döneminde hareketsiz kalmak, sağlıksız beslenmek ve kendinizi aşırı yormak ağrılarınızın artmasına sebep olur. Pembe Sihir olarak 5 adımda regl ağrılarınızdan nasıl kurtulabileceğinizi açıklıyoruz.

Hareketlerinizi Kısıtlamayın

Bilinenin aksine regl döneminde hareketsiz kalmak yerine hareket ederek ağrılarınızı azaltabilirsiniz, yapacağınız bu tür hareketler şişkinliği aldığı gibi sancıları da en aza indirecektir. Ağır sporlar yapmasanız bile, evde uygulayacağınız hafif sporlar bile en azından baş ağrılarınızı hafifletebilir size enerji verir.

Beslenmenize Dikkat Edin

Beslenmek regl döneminde dikkat edilmesi bir diğer husustur, ayrıca bu dönemde ilaç içmek tavsiye edilmez. Vücudunuzun ilaca değil vitamin, mineral ve life gibi gıdalara ihtiyacı var. Hafif pişmiş yeşillikler ve sebzeler tüketin. Yediklerinize dikkat etmeniz ağrılarınızın azalmasına yardımcı olacak.Ayrıca regl döneminde kaybedilen vitaminlerin geri kazanılması için demir değeri yüksek gıdalarda tüketilmelidir.

Vücudunuzu İyi Tanıyın

Vücudunuzun hakkında öğrenecek çok şey var. Döngünüz, hormonel dalgalanmalara ve yaşam tarzınıza olan etkisi hakkında bilgi edinin. Araştırmalara göre, insanların kendine doğru yolculuk yapması mükemmel bir şeydir. Kendinizi tanırsanız bedeninizi görme ve işleme biçiminiz tamamen yenilenecektir.

Kendinize Zaman Ayırın

Kitap okumak, meditasyon yapmak, uyumak veya sosyal medyadan alışveriş yapmak… Evet, kendinizi nasıl rahat hissedecekseniz öyle davranın. Arkadaşlarınızla dışarı çıkmak istemiyorsanız kendinizi zorunda hissetmek yerine yalnız kalın, bu size daha iyi gelecektir.

Kendinizi Ödüllendirin

Canınız çikolata istiyorsa, çikolata yiyin! Küçük davranışlara bulunmak bu döneminizde önemlidir, vücudunuzun zihinsel dengesi ve mutluluğunuzu arttırır. Vücudunuzu hak ettiği sevgiden ve hoşgörülerden mahrum bırakmayın. Regl sürecinizde dinlenmek ve yenilenmek için kendinize zaman verin. Vücudunuza teşekkür edin.

Bu yazı 138 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak